ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Pláže Dražica

Kúpanie v Dražici je možné priamo pod apartmánovými domami. Na niekoľkých miestach vedú k moru betónové schody a na opaľovanie slúžia väčšinou betónové móla.

Odporúčame využívať krásnu okruhliakovú pláž Plat, vzdialenú 600 m za Dražicou smerom na juhovýchod (chodníčkom). Vstup do mora je tu pozvoľný, pláž je vhodná aj pre deti. Na tejto podmanivej, divoko pôsobiacej pláži je počas letných mesiacov v prevádzke plážový bar s občerstvením. K dispozícii je tu skôr rýchle občerstvenie ako vyprážané kalmáre, hranolky, burgery pod., ale aj zmrzlina. Bufet na pláži Plat býva v prevádzke cca od 15.6. do 31.8. Prenajať si tu môžete plážové ležadlá, slnečníky alebo kajak. Chodník k pláži vedie nad pôsobivými skalnými útesmi, padajúcimi príkro do mora. Pláž je prístupná aj autom - z Dražice je to na parkovisko pri pláži Plat asi 1 km.

Na pláž Plat nadväzuje menej využívaná pláž Ravno, kam je možné chodiť aj so psom.

Vybavenie

V okolitých dedinkách Zuboviči (1 km) a Metajna (3,7 km) nájdete reštaurácie a menšie obchody s potravinami. V Zuboviči je k dispozícii aj pekáreň a pošta. Najbližšie väčšie mesto je Novalja, vzdialená 10 km. Tu sa nachádzajú supermarkety, mnoho reštaurácií, kaviarní, barov, banky, stánky so suvenírmi, lekáreň, čerpacie stanice a iné.

Šport

Táto časť ostrova je ako stvorená pre cyklistiku. Nad pobrežím sa tiahne ľahko zvlnená asfaltová cesta a krajina s nádhernými výhľadmi vás v sedle bicykla bude neustále niečím odmeňovať. Tiež pešia turistika po okolitých kopcoch a obzvlášť v skalnom kaňone Ručica za Metajnou patrí k tomu najkrajšiemu, čo môžete od aktívne strávenej dovolenky pri mori čakať.

Upozornenie

V Dražici môže byť počuť vo dne aj v noci hudba z 6 km vzdialenej pláže Zrče, povestnej hudobnými klubmi, kde sa konajú festivaly pre mladých.