Vyhľadať na webe

s

Pláže Dražica

Kúpanie v Dražici je možné priamo pod apartmánovými domami. Na niekoľkých miestach vedú k moru betónové schody a na opaľovanie slúžia väčšinou betónové móla.

Odporúčame využívať krásnu okruhliakovú pláž Plat, vzdialenú 600 m za Dražicou smerom na juhovýchod (chodníčkom). Vstup do mora je tu pozvoľný, pláž je vhodná aj pre deti. Na tejto podmanivej, divoko pôsobiacej pláži je počas letných mesiacov v prevádzke plážový bar s občerstvením. K dispozícii je tu skôr rýchle občerstvenie ako vyprážané kalmáre, hranolky, burgery pod., ale aj zmrzlina. Bufet na pláži Plat býva v prevádzke cca od 15.6. do 31.8. Prenajať si tu môžete plážové ležadlá, slnečníky alebo kajak. Chodník k pláži vedie nad pôsobivými skalnými útesmi, padajúcimi príkro do mora. Pláž je prístupná aj autom - z Dražice je to na parkovisko pri pláži Plat asi 1 km.

Na pláž Plat nadväzuje menej využívaná pláž Ravno, kam je možné chodiť aj so psom.

Vybavenie

V okolitých dedinkách Zuboviči (1 km) a Metajna (3,7 km) nájdete reštaurácie a menšie obchody s potravinami. V Zuboviči je k dispozícii aj pekáreň a pošta. Najbližšie väčšie mesto je Novalja, vzdialená 10 km. Tu sa nachádzajú supermarkety, mnoho reštaurácií, kaviarní, barov, banky, stánky so suvenírmi, lekáreň, čerpacie stanice a iné.

Šport

Táto časť ostrova je ako stvorená pre cyklistiku. Nad pobrežím sa tiahne ľahko zvlnená asfaltová cesta a krajina s nádhernými výhľadmi vás v sedle bicykla bude neustále niečím odmeňovať. Tiež pešia turistika po okolitých kopcoch a obzvlášť v skalnom kaňone Ručica za Metajnou patrí k tomu najkrajšiemu, čo môžete od aktívne strávenej dovolenky pri mori čakať.

Upozornenie

V Dražici môže byť počuť vo dne aj v noci hudba z 6 km vzdialenej pláže Zrče, povestnej hudobnými klubmi, kde sa konajú festivaly pre mladých.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.