ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

V mori oproti Prižbe sú rozsiate malé neobývané ostrovčeky Stupa, Crklica, Sridnjak a Vrhovnjak, na ktoré je možné jednoducho sa dostať člnom.

Na ostrov Korčula sa dostanete trajektom z Orebića, ležiaceho oproti na polostrove Pelješac. Jazda trajektom trvá 20 minút, spoj vypláva takmer každú hodinu - trasa Orebić (Pelješac)–Dominče (ostrov Korčula). Rýchlejšia ale drahšia doprava na ostrov Korčula je trajektom SplitVela Luka (ostrov Korčula). Jazda trajektom trvá 2 hodiny 45 minút.

Vybavenie

Reštaurácie, pizzerie, samoobsluha so základnými potravinami, požičovňa vodných skútrov, lodí a potápačských potrieb.

Pláže

Krásna piesčitookruhliaková pláž Vela plaža sa nachádza v blízkosti polostrova Ratac (západná časť Prižby). Ostatné časti pobrežia sú skalnaté.

Na polostrovčeku Prišćapac (východná časť Prižby) je menšia okruhliaková pláž s pozvoľným vstupom do mora. Okolo Prišćapacu vedie k moru niekoľko peších cestičiek. Do mora tu však nevedú žiadne schodíky.

Výlety z Prižby

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Prižba.

Šport

Plávanie, šnorchlovanie, potápanie, turistika, cyklistika, minigolf, petang.

Kultúra a zábava

Pre kultúrny zážitok navštívte starobylé mesto Blato (7 km od Prižby), známe rytierskymi hrami zvanými Kumpanjija. Hry oslavujú víťazstvo nad Turkami a konajú sa na námestí pri kostole Všetkých svätých zo 17. storočia (pred arkádami – antické stĺpy s oblúkmi). Ich aktéri – tanečníci a rytieri, vystupujú v honosných kostýmoch.

Počas leta sa v Blate konajú tiež folklórne večery, na ktorých vystupujú tradičné chorvátske zborové skupiny (klapy) z rôznych miest Chorvátska, a festivaly združujúce vystúpenia niekoľkých takýchto zborov. Speváci bývajú oblečení do tradičných krojov podľa kraja, ktorý zastupujú.