Vyhľadať na webe

s

V mori oproti Prižbe sú rozsiate malé neobývané ostrovčeky Stupa, Crklica, Sridnjak a Vrhovnjak, na ktoré je možné jednoducho sa dostať člnom.

Na ostrov Korčula sa dostanete trajektom z Orebića, ležiaceho oproti na polostrove Pelješac. Jazda trajektom trvá 20 minút, spoj vypláva takmer každú hodinu - trasa Orebić (Pelješac)–Dominče (ostrov Korčula). Rýchlejšia ale drahšia doprava na ostrov Korčula je trajektom SplitVela Luka (ostrov Korčula). Jazda trajektom trvá 2 hodiny 45 minút.

Vybavenie

Reštaurácie, pizzerie, samoobsluha so základnými potravinami, požičovňa vodných skútrov, lodí a potápačských potrieb.

Pláže

Krásna piesčitookruhliaková pláž Vela plaža sa nachádza v blízkosti polostrova Ratac (západná časť Prižby). Ostatné časti pobrežia sú skalnaté.

Na polostrovčeku Prišćapac (východná časť Prižby) je menšia okruhliaková pláž s pozvoľným vstupom do mora. Okolo Prišćapacu vedie k moru niekoľko peších cestičiek. Do mora tu však nevedú žiadne schodíky.

Výlety z Prižby

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Prižba.

Šport

Plávanie, šnorchlovanie, potápanie, turistika, cyklistika, minigolf, petang.

Kultúra a zábava

Pre kultúrny zážitok navštívte starobylé mesto Blato (7 km od Prižby), známe rytierskymi hrami zvanými Kumpanjija. Hry oslavujú víťazstvo nad Turkami a konajú sa na námestí pri kostole Všetkých svätých zo 17. storočia (pred arkádami – antické stĺpy s oblúkmi). Ich aktéri – tanečníci a rytieri, vystupujú v honosných kostýmoch.

Počas leta sa v Blate konajú tiež folklórne večery, na ktorých vystupujú tradičné chorvátske zborové skupiny (klapy) z rôznych miest Chorvátska, a festivaly združujúce vystúpenia niekoľkých takýchto zborov. Speváci bývajú oblečení do tradičných krojov podľa kraja, ktorý zastupujú.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.