ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Vybavenie

Reštaurácie, pizzerie, kaviarne, obchod s potravinami, trafika, bankomat.

Pláže

Sučuraj a jeho okolie sa môže pochváliť niekoľkými peknými kamienkovými plážami s pozvoľným vstupom do mora. V juhozápadnej časti Sučuraja (najbližšie k centru) sa nachádza kamienková pláž Česminica s pozvoľným vstupom do mora. Pri pláži sú toalety, sprchy aj reštaurácia.

Omnoho divokejšia je pláž Bilina na severnej strane Sučuraja. Pláž tvoria prírodné ploché kamene, miestami sú na pláži aj okruhliaky. Pláž Bilina je od centra vzdialená asi 600 m a je dostupná aj autom alebo na bicykli.

Piesočné pláže Hvar

Ak hľadáte na Hvare piesočné pláže, je Sučuraj to pravé miesto pre vašu dovolenku. Pláže Perna a Mlaska v okolí Sučuraja sú totiž výnimočné tým, že sa tam na dne mora nachádza jemný piesok. Pláž Perna je z centra Sučuraja vzdialená 2,5 km a vedie k nej asfaltová cesta. Patrí k tým najkrajším plážam na Hvare vôbec. K pláži Mlaska sú to z centra asi 4 km. Piesok je tu aj priamo na pláži. Pri pláži Mlaska sa nachádza tiež kemp. V časti pláže Mala Mlaska je FKK pláž (nudistická pláž).

Výlety

Zo Sučuraja sú tiež organizované výlety na Korčulu, polostrov Pelješac, do Međugorje či Dubrovníka.

Možnosti výletov na ostrove Hvar nájdete v sekcii Výlety Sučuraj Hvar.

Šport

Plávanie, potápanie, turistika, cyklistika.

Kultúra a zábava v Sučuraji

Počas leta sa v Sučuraji konajú folkové festivaly - tzv. rybárske večery so živou hudbou. Obvykle začínajú o 18. hodine a trvajú dlho do noci. Pri tejto príležitosti sa tu dajú kúpiť grilované ryby a víno. Navyše je v programe aj lotéria, kedy môžu návštevníci vyhrať domáce produkty či služby miestnych obchodníkov (večera v reštaurácii, lodný výlet, darčekové balíčky).

Najznámejším hudobným festivalom v Sučuraji je festival Tam Tam organizovaný každoročne od roku 2012 (v tomto roku prebehne v piatok 31.7.2018). Koná sa na futbalovom ihrisku asi 1 km od Sučuraja pri ceste smerom na mesto Hvar. Počas festivalu Tam Tam vystupujú domáce aj zahraničné alternatívne rockové kapely.

História Sučuraja

Oblasť dnešného Sučuraja bola osídlená už v antike. Stávali tu dve mestá, postavené blízko seba. V dôsledku ničivého zemetrasenia sa však potopili do mora, kde je dodnes možné vidieť ich pozostatky. Historicky bol Sučuraj pod vplyvom Illyrov, Rimanov, Slovanov, Benátčanov a Francúzov. Najväčší rozmach dosiahol v 17. storočí za vlády Benátčanov. V tomto období tu bola postavená aj benátska pevnosť Fortica na obranu proti Turkom a pirátom.