ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Oblasť Pakoštane zahŕňa Vransko jazero a k nemu patriacu ornitologickú rezerváciu. Súčasťou Pakoštane je aj menšia dedinka Drage. Obe tieto letoviská ležia na úzkom páse krajiny medzi Vranským jazerom a Jadranským morom.

Pri podvečernej prechádzke Pakoštanom narazíte na staré uličky s kamennými domami. Na námestí Trg Kralja Tomislava môžete obdivovať krásny kostol Crkva Uzašašća Gospodinova (Nanebovstúpenie Pána).

Z centra Pakoštane sa smerom na juhovýchod tiahne pekná pobrežná promenáda, nadväzujúca ďalej na peší pobrežný chodník (Bedemska staza), z ktorého sú krásne výhľady na ostrovčeky okolo pobrežia.

Z pláží v centre Pakoštane je výhľad na blízky ostrovček Sveta Juština (vzdialený len 260 m od pobrežia) s kaplnkou. O ďalších 250 m ďalej je ostrovček Veli Školj.

V prístavisku v Pakoštane je možné zakúpiť lístok na ostrov Vrgadapiesočnou plážou Podbrizi. So sebou si môžete na lodi prepraviť aj bicykel a spoznať tak ďalší kúsok Chorvátska. Okrem spomínanej piesočnej pláže sa na Vrgade nachádza aj zopár reštaurácií a obchodík.

Vybavenie

Obchody, mnoho reštaurácií, pizzérií a kaviarní, stánky s ovocím a zeleninou, vinárstvo, rybáreň, pekáreň, bankomaty, čerpacie stanice, lekáreň, zubná ordinácia, taxi služba, trafiky, stánky a obchodíky so suvenírmi.

Turistické informačné centrum, súkromné ​​turistické agentúry - ponuka lodných výletov, požičovňa člnov, skútrov, bicyklov, SUP, vodných bicyklov, kajakov, škola jachtingu, pri plážach je nafukovací aquapark, v prístave v Pakoštane poloponorka.

Pláže Pakoštane

Oblázkové pláže s pozvoľným vstupom do mora, na niektorých miestach betónové terasy. More okolo Pakoštane je plytké.

V centre Pakoštane sa nachádzajú dve krásne pláže - pláž Janice východne od prístavu a pláž Pakoštane západne od prístavu.

K dispozícii je aj pláž pre psov (v juhovýchodnej časti Pakoštane, za kempami Korina a Zora).

Výlety z Pakoštane

Pakoštane je skvelé východiskové miesto pre mnoho výletov. Môžete navštíviť Vranské jazero, národný park Krka, spoznať mestá ŠibenikZadar.

Širšie možnosti výletov sa ponúkajú v 10 km vzdialenom Biograde na Moru - lodné výlety (napr. do súostrovia národného parku Kornati).

Viac o výletoch nájdete v sekcii Výlety Pakoštane.