Vyhľadať na webe

s

V malebnej rybárskej dedinke žije len okolo 50 obyvateľov. Na kamenných domoch môžete obdivovať zachovanú starodalmátsku architektúru. Nachádza sa tu malé kotvisko pre lode, reštaurácia a dva bary na pláži. Deťom môžete bez obáv dopriať vyvádzanie na zdravom morskom vzduchu, pretože automobilová premávka je tu minimálna. Bratuš je vďaka pokojnému prostrediu s krásnou okruhliakovou plážou obľúbeným letoviskom pre rodinnú dovolenku.

Vybavenie

Reštaurácia, bar na pláži a obchod. Požičovňa člnov. Ak by ste si chceli prenajať väčšiu loď s vyšším výkonom, obráťte sa na majiteľov apartmánov Bratuš 11, radi vám pomôžu.

Suveníry je možné zakúpiť na pláži v Krvavici (800 m), alebo vo väčších letoviskách Promajna (800 m), Baška Voda (5 km), Makarska (6 km).

Najbližší bankomat je v prístave Ramova v Krvavici alebo v Promajne, kde nájdete aj poštu a zmenáreň.

Poliklinika a lekáreň sa nachádza v letoviskách Baška Voda alebo Makarska.

Pláže Bratuš

V Bratuši nájdete krásnu pláž z drobných bielych okruhliakov s pozvoľným vstupom do mora. K dispozícii sú tu aj sprchy, požičovňa ležadiel, slnečníkov a vodných bicyklov.

Pre šnorchlovanie sú ideálne skalnaté pláže v okrajových častiach letoviska.

Prechádzku pozdĺž pobrežia môžete spojiť s návštevou krásnych okruhliakových pláží v susedných letoviskách. Južne smerom na mesto Makarska dôjdete na okruhliakovú pláž v letovisku Krvavica. Ak sa vydáte severne smerom na Bašku Vodu, dôjdete do susednej Promajny s krásnou dlhou okruhliakovou plážou, na ktorej vás čakajú stánky s občerstvením, detské ihrisko aj nafukovacie vodné atrakcie. Obe susedné letoviská sú vzdialené necelých 800 metrov z Bratuše.

Ani priaznivci nudizmu neprídu skrátka - južne od letoviska Bratuš sa nachádza FKK pláž Nugal. Z Bratuše sa k pláži dostanete pešo po pobreží - je vzdialená asi 2 km.

Kúpanie psov je možné na pláži hneď pod domom Bratuš 11 (prístup je po schodoch). Na hlavnej pláži je kúpanie psov zakázané.

Výlety z Bratuše

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Bratuš.

História 

Názov osady Bratuš sa prvýkrát spomína v písomných dokumentoch v roku 1674. V 18. storočí sa sem začali sťahovať rodiny rybárov z Podgory, ktoré založili súčasnú dedinu Bratuš.

Bratuš je charakteristická zachovanou starodalmátskou architektúrou. Historicky najvýznamnejším miestom dediny je jej centrum s kamennými domami - tzv. Kačićevi dvori.

Ak vás zaujíma najstaršie obdobie dejín, môžete navštíviť praveké nálezisko Gradina nad dedinou Bratuš.

V susedných letoviskách Promajna a Krvavica sa v minulosti nachádzali prímorské liečebne, v ktorých sa liečili deti trpiace respiračným ochorením. Po občianskej vojne v 90. rokoch 20. storočia však obe liečebne zostali opustené a začali chátrať.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.