ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Od trajektu v mestečku Vis je Milna vzdialená len 9 km. V obci nájdete len malý obchodík a jednu reštauráciu, ale na Vise nie je nič ďaleko - môžete preskúmať ďalšie dedinky v okolí, kde vždy objavíte nejaké zaujímavé podniky. Odporúčame navštíviť reštauráciu Ferol v 2 km vzdialenej dedinke Podstražje. 

Pozor na možnú zámenu - dediny s názvom Milna nájdete aj na ostrovoch Hvar  a Brač!

Pláže Milna

Pláže na Vise sú prekrásne. Milna sa pýši dvoma plážami - jedna je piesočnatá (pláž Milna) a druhá okruhliaková. Chodníkom dlhým asi 900 m sa pozdĺž mora smerom na juhozápad dostanete z Milny ku krásnej piesočnatej pláži Zaglav.

V susednom mestečku Rukavac a jeho okolí nájdete ďalšie prvotriedne okruhliakové pláže - Srebrna (Strieborná pláž) a Tepluš (Veliki Tepluš).

Nenechajte si ujsť možnosť pozrieť sa aj na najfotogenickejšiu pláž na ostrove Vis - pláž Stiniva. Môžete sa k nej dostať pešo po náročnejšej ceste s prevýšením alebo pohodlnejšie člnom po mori. Od Milny je vzdialená 7,1 km.

Cyklotrasy na Vise

Vis je ideálnym ostrovom pre nenáročnú cykloturistiku. Jedna cyklotrasa prechádza tiež cez Milnu.

Ostrovy v okolí

Tipom na lodný výlet z Milny je ostrovček Veli Budikovac s prekrásnou plážou. Nachádza sa asi 1,5 km smerom na juh.

2 km na mori juhozápadne od Milny sa nachádza ďalší malý ostrov Ravnik s prírodným fenoménom Zelená jaskyňa (Zelena špilja).