ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Vybavenie

Z vybavenia sa v Rukavaci nachádza obchod, niekoľko reštaurácií a kaviarní, lodné taxi. Miestna turistická agentúra zabezpečuje organizované výlety na bicykloch či morských kajakoch so sprievodcom, lodné výlety alebo vás prevedie ostrovom Vis a jeho pestrou vojenskou históriou.

Pláže

Jednou z najkrajších pláží Dalmácie je bezpochyby okruhliaková pláž Srebrna (Strieborná pláž) v Rukavaci. Dostanete sa k nej chodníkom smerom na západ od centra, je to cca 600 m.

Asi 250 m južne od centra je ďalšia prekrásna okruhliaková pláž Tepluš (Veliki Tepluš), pri ktorej sa nachádza aj plážový bar. Dostanete sa k nej buď chodníkom, alebo autom. Ak sa sem vyberiete pešo, po 160 m budete míňať menšiu kamienkovú pláž Mali Tepluš. Tu však žiaden bar nie je.

Asi 150 m južne od pláže Tepluš sa nachádza divoká kamenná pláž Bili Bok - tu sú na kúpanie a slnenie veľké kamenné platá.

Na niektoré tunajšie kamienkovej pláže nadväzujú prírodná kamenné platá - krásne ploché, na ktorých sa dá pohodlne opaľovať.

Aj v susedstve Rukavaca sú prvotriedne pláže - napr. pri dedinke Milna piesočná pláž Zaglav.

Priamo v Rukavaci sú dve menšie pláže - Stori RukovacNovi Rukovac, vyššie uvedené pláže sú však oveľa krajšie.

Nenechajte si ujsť možnosť pozrieť sa aj na najfotogenickejšiu pláž na ostrove Vis - pláž Stiniva. Môžete sa k nej dostať pešo po náročnejšej ceste s prevýšením alebo pohodlnejšie člnom po mori. Od Rukavacu je vzdialená 7,6 km.

Zaujímavosti

Vo vodách okolo ostrova Vis sa nachádza niekoľko pozoruhodných miest:

Zelená jaskyňa

Asi kilometer juhovýchodne od Rukavaca leží ostrov Ravnik so zaujímavým prírodným úkazom Zelenou jaskyňou (Zelena špilja).

Modrá jaskyňa

Juhozápadne od ostrova Vis sa nachádza ostrovček Biševo známy vďaka prírodnému fenoménu - Modrej jaskyne (Plava špilja).