ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Kukljica je od trajektového prístavu v Preku vzdialená len 8 km. Využiť môžete dobré dopravné spojenie s pevninou, kde môžete navštíviť historické mesto Zadar. Jazda trajektom alebo loďou medzi Zadarom a Prekom trvá 25 minút. Kukljica býva často nazývaná „bránou do prírodného parku Telašćicanárodného parku Kornati“, pretože sa nachádza v blízkosti priesmyku Ždrelac, cez ktorý vedie most spájajúci ostrovy UgljanPašman. V Kukljici môžete vystúpiť ku krížu na kopci na polostrovčeku Zaglav, odkiaľ sa vám naskytnú krásne výhľady na okolité ostrovy aj protiľahlú pevninu.

Prvá zmienka o Kukljici sa datuje do roku 1106. Dochovali sa tu kamenné domy, postavené v typickom dalmátskom štýle. V centre mesta sa nachádza kostol svätého Pavla (Crkva sv. Pavle). Kostol bol postavený v barokovom štýle v 17. storočí. Ďalšou pamiatkou je kostol Panny Márie Snežnej (Crkva Gospe od Sniga) je postavený v zátoke Ždrelac. Jedinečnou atrakciou je tradičný sprievod, ktorý sa koná každoročne 5. augusta od roku 1514, kedy je socha Panny Márie Snežnej za sprievodu mnohých veľkých i malých lodí prevezená do kostola sv. Pavla v centre Kukljice.

Pláže

Pláž Sabuša

Pláž Sabuša sa nachádza sa na západnom pobreží ostrova, 20 minút chôdze od centra Kukljice (cesta je vhodná aj pre bicykle). More je piesčité a plytké, vhodné pre rodiny s malými deťmi. Pláž je betónová, príjemná na opaľovanie a sú tu miesta pokryté tieňom.

Pláž Jelenica

Pláž Jelenica je nudistická pláž, ktorá sa nachádza neďaleko zátoky Sabuša. Je obklopená početnými olivovníkmi. Na pláž sa dostanete pešo za 25 minút z centra Kukljice. Pláž je piesočnato-kamienková, bez vybavenia.

Pláž Kostanj

Piesočná pláž pri hustom borovicovom lese sa nachádza severne od Kukljice.

Pláž Zelena Punta

Komplex Zelena Punta sa rozprestiera na zalesnenom polostrovčeku Zaglav. Pláže sú tu betónové aj okruhliakové. V komplexe nájdete vodný park, minigolf, tenisové kurty, ihrisko na plážový volejbalpingpongové stoly.

Vybavenie

 • turistické informačné centrum
 • ambulancia praktického lekára
 • obchody s potravinami
 • reštaurácie a kaviarne
 • pekáreň
 • autoservis
 • pošta
 • bankomat
 • autobusová zastávka (spojenie s prístavom v obci Preko a ostrovom Pašman)
 • detské ihrisko
 • minigolf
 • tenisové kurty
 • ihrisko na beachvolejbal
 • stánky so suvenírmi

Aktivity

Mierna klíma umožňuje všetkým milovníkom aktívnej dovolenky, športovcom i rekreačným športovcom, športovať po celý rok. Aj keď sú ostrovy známe ako oázy pokoja, ideálne na relaxáciu a duchovný odpočinok, určite tu nájdete spôsob, ako odpočívať aktívne. V Kukljici v komplexe Zelena Punta si môžete požičať bicykle, ktoré využijete na jazdu po ostrove alebo po novo vybudovaných cyklotrasách na susednom ostrove Pašman. Rekreačné centrum Zelena Punta navyše požičiava aj člny. V Kukljici sú dobré podmienky pre jachting, windsurfing, potápanierybolov.

Lungomare chodníky - sú určené najširšiemu okruhu chodcov, lemujú brehy ostrova, prechádzajú zátokami, borovicovými lesmi, pretínajú vnútrozemie ostrova a prechádzajú olivovými hájmi. Niektoré vedú strmšími úsekmi, a preto sú určené pre zdatnejších chodcov. Atraktivitou chodníkov je nedotknutá príroda a početné vyhliadky (napr. pevnosť sv. Michala), z ktorých je nádherný výhľad na okolité ostrovy.

Výlety

Okrem cyklovýletov sa v okolí ostrova nachádza niekoľko zaujímavých destinácií, kam sa môžete vypraviť loďou, ako napríklad prírodný park Telašćica alebo NP Kornati. Môžete tiež preskúmať zátoky na ostrove, do ktorých sa nedostanete autom.