ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Punat je známy ako jachtársky prístav – jeho marína je najstaršia a najväčšia v celom Kvarnerskom zálive. V centre Punatu nájdete malý park a mnoho vynikajúcich reštaurácií a príjemných kaviarní. Punat je známy tiež vďaka pestovaniu olivovníka a výrobe vynikajúceho olivového oleja.

Vybavenie

Tržnica, reštaurácie, pizzerie, kaviarne, obchody, tančiareň, zmenárne, bankomat, pošta, lekáreň, rybáreň, potápačské centrum, požičovňa člnov, skútrov a bicyklov. Po promenáde premáva vláčik.

Pláže

V Punate sú pekné piesočnato-okruhliakové pláže s pozvoľným vstupom do mora, v niektorých miestach sú sprchy. Pri pláži je tobogan a požičovňa plážových ležadiel a slnečníkov.

Cestou z Punatu smerom na Starú Bašku je niekoľko krásnych piesočnato-okruhliakových pláží. Môžete ich navštíviť autom a potom zísť k pláži pešo, alebo sa k nim dostanete behom lodného výletu z Punatu.

Výlety

Možnosti výletov z Punatu a ďalšie výlety na ostrove Krk nájdete v sekcii Výlety Punat.

Šport

Plávanie, turistika (pastierske chodníky), cyklistika, minigolf, tenis.

Ostrovček Košljun

Košljun je malý ostrovček uprostred Punatskej a Košljunskej zátoky. Od Punatu je vzdialený len 750 m a z mestského prístavu sa sem ľahko dostanete výletnou loďou. V rámci kultúrnej akcie Letné predstavenie na Krku sa v letných mesiacoch v priestoroch kláštora konajú koncerty vážnej hudby.