Vyhľadať na webe

s

Páčiť sa tu bude deťom aj zdatnejším plavcom, ktorí môžu skúmať more okolo skalnatej časti pobrežia s potápačskými okuliarmi a šnorchlom. Sú tu tiež veľmi dobré podmienky pre windsurfing, jachting, morský rybolov a potápanie. 

Pôvodne bola Prigradica prístavom dôležitým pre vývoz vína a olivového oleja zo susedného vnútrozemského mestečka Blato, ktoré aj dnes stojí za návštevu. Od letoviska Prigradica je Blato vzdialené 4 km. Je to krásne starobylé mesto, známe tradičnými rytierskymi hrami. Tie tu môžete uvidieť práve v letných mesiacoch.

Na ostrov Korčula sa dostanete trajektom z Orebića, ležiaceho oproti na polostrove Pelješac. Jazda trajektom trvá 20 minút, spoj vypláva takmer každú hodinu - trasa Orebić (Pelješac)–Dominče (ostrov Korčula). Rýchlejšia ale drahšia doprava na ostrov Korčula je trajektom SplitVela Luka (ostrov Korčula). Jazda trajektom trvá 2 hodiny 45 minút.

Vybavenie

Reštaurácie, obchody, kaviarne. Väčšie obchody sú v Blate.

Pláže

Pekná okruhliaková pláž je priamo v centre Prigradice, za veľkým prístavným mólom. Pri tejto pláže je aj sprcha.

Ďalšia menšia okruhliaková pláž je v srdci zálivu v Prigradici.

Na ostatných miestach letoviska je skalnaté pobrežie s vybetónovanými miestami na opaľovanie a schody do mora (hĺbka mora pri brehu je v týchto miestach 1 až 3 m).

Výlety z Prigradice

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Prigradica.

Šport

Plávanie, potápanie, turistika, cyklistika.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.