ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Páčiť sa tu bude deťom aj zdatnejším plavcom, ktorí môžu skúmať more okolo skalnatej časti pobrežia s potápačskými okuliarmi a šnorchlom. Sú tu tiež veľmi dobré podmienky pre windsurfing, jachting, morský rybolov a potápanie. 

Pôvodne bola Prigradica prístavom dôležitým pre vývoz vína a olivového oleja zo susedného vnútrozemského mestečka Blato, ktoré aj dnes stojí za návštevu. Od letoviska Prigradica je Blato vzdialené 4 km. Je to krásne starobylé mesto, známe tradičnými rytierskymi hrami. Tie tu môžete uvidieť práve v letných mesiacoch.

Na ostrov Korčula sa dostanete trajektom z Orebića, ležiaceho oproti na polostrove Pelješac. Jazda trajektom trvá 20 minút, spoj vypláva takmer každú hodinu - trasa Orebić (Pelješac)–Dominče (ostrov Korčula). Rýchlejšia ale drahšia doprava na ostrov Korčula je trajektom SplitVela Luka (ostrov Korčula). Jazda trajektom trvá 2 hodiny 45 minút.

Vybavenie

Reštaurácie, obchody, kaviarne. Väčšie obchody sú v Blate.

Pláže

Pekná okruhliaková pláž je priamo v centre Prigradice, za veľkým prístavným mólom. Pri tejto pláže je aj sprcha.

Ďalšia menšia okruhliaková pláž je v srdci zálivu v Prigradici.

Na ostatných miestach letoviska je skalnaté pobrežie s vybetónovanými miestami na opaľovanie a schody do mora (hĺbka mora pri brehu je v týchto miestach 1 až 3 m).

Výlety z Prigradice

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Prigradica.

Šport

Plávanie, potápanie, turistika, cyklistika.