ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Bol, BračPláž Zlatni rat v Bole

Okruhliaková pláž Zlatni rat v letovisku Bol na ostrove Brač bola už 10x vyhlásená za jednu z desiatich najkrajších pláží na svete. Príležitosť vykúpať sa na Zlatnom rate si rozhodne nenechajte ujsť! K dispozícii sú tu sprchy, kabínky na prezlečenie, reštaurácie, kaviarne a pod.

 

 

Reštaurácia Toni v DoluReštaurácia Toni v Dolu

Navštívte štýlovú reštauráciu Toni vo vnútrozemskej dedinke Dol na ostrove Brač. Do Dolu dôjdete autom, je to z Postiry 3,5 km.

 

 

 

Vidova Gora, BračVidova Gora

Na najvyšší vrchol ostrova Brač, Vidovu Goru (778 m), môžete prísť aj autom. Sú tu krásne výhľady na pláž Zlatni rat a okolité ostrovy.

 

 

 

Kamenný oblúk Koloč - ostrov BračKamenný oblúk Koloč

Neďaleko vnútrozemskej obce Nerežišća sa nachádza prírodný monument - kamenný oblúk Koloč.

 

 

 

Kláštor Blaca - ostrov BračKláštor Blaca

Juhovýchodne od Supetaru sa odbočkou z cesty Nerežišća-Vidova hora dostanete k východiskovému bodu k unikátnemu skalnému kláštoru Pustinja Blaca. V nadmorskej výške 250 m ho tu postavili hlaholskí mnísi, keď sem v roku 1551 utiekli z pevniny pred Turkami. Od parkoviska trvá prechádzka ku kláštoru približne dve hodiny. V kláštornom komplexe sa nachádza okrem iného aj múzeum zbraní a hodín. Komplex je pre turistov v hlavnej sezóne otvorený okrem pondelka každý deň od 10 do 17 hod.

Park prírody Sutivan, BračPark prírody Sutivan

3 km od Sutivanu smerom na Milnu sa nachádza Park prírody Sutivan. Nájdete tu ihrisko pre plážový volejbal a malý futbal, pre deti preliezky. Súčasťou je malá ZOO prevažne s domácimi zvieratami. Deti sa môžu povoziť na poníkoch. V areáli sa nachádza aj reštaurácia.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.