Vyhľadať na webe

s

Keď v 2. storočí pred n. l. prišli do Rabu Rimania, získali vyspelé a rozvinuté mesto. Rímsky cisár Augustus Oktavián nechal okolo mesta Rab vybudovať opevnenie, ktorého zvyšky sú k videniu aj dnes. Na znamenie prosperity a dôležitosti premenovali Rimania mesto na Felix Arba - teda šťastný Rab. Cez postupnú nadvládu Rimanov, Bazantskej ríše, Benátčanov a Maďarov mesto Rab ako zázrakom nikdy nezažilo vážnejšie poškodenie - možno to súviselo práve s jeho priezviskom "šťastný"...

Návšteva mesta Rab

Mesto Rab je cieľom mnohých návštevníkov, ktorí sem prichádzajú stráviť príjemnú dovolenku pri mori s možnosťou vychádzok do prírody a návštevy staviteľských pamiatok, alebo tých, ktorí mesto Rab navštívia v rámci jednodňového lodného výletu z okolitých ostrovov Kvarnerského zálivu a Severnej Dalmácie - napr. z ostrova KrkPag. V meste Rab sa môžete kochať historickými monumentmi a zároveň sa aj okúpať na niektorej z malých okruhliakových pláží na juhozápade polostrova.

Mesto Rab je tiež obľúbenou základňou jachtárov, milovníkov vodných športov a tradičným cieľom naturistov.

Kouzelný ostrov je známý pro svoji proslulou písečnou pláž "Rajska plaža", které se někdy přezdívá "chorvatský Karibik". Moře je kolem pláže neobvykle mělké. Toto prostředí vyhledávají především rodiče s malými dětmi, o něž se v mělkém moři nemusí obávat.