Vyhľadať na webe

s

Prvé zmienky o osade spadajú do 15. storočia. Vrboska bola často terčom pirátskych a tureckých útokov. Dnešná podoba je výrazne renesančná, s typickými mostíkmi cez zátoku a jej ramená - evokuje Benátky. Horizontu dominuje kostol Panny Márie pochádzajúci z druhej polovice 16. storočia pripomínajúci malú pevnosť. K tomuto účelu bol aj postavený - ako miesto úkrytu obyvateľov pred pirátmi. V súčasnej dobe sa využíva aj ako rozhľadňa s prekrásnym výhľadom do kraja.

Veľkým prekvapením môže byť na tak malú obec bohatá zbierka obrazov talianskych majstrov. V kostole Sv. Vavrinca nájdeme diela od Veronesa, Tiziána a niektorých ďalších.

Z Vrbosky môžete pohodlne cestovať po celom ostrove, navyše je tu možnosť pohodlne loďou navštíviť cez Hvarský kanál ostrov Brač. Obyčajne sa pláva do mestečka Bol, kde je vyhlásená pláž Zlatni rat.

Pláže Vrboska

V okolí Vrbosky je niekoľko pláží, väčšinou kamienkových, alebo skalnatých. Najobľúbenejšia je pláž v zátoke Soline východne od centra Vrbosky. Na severnej strane pobrežia sa nachádza kemp Nudist. Pri ňom je menšia kamienková FKK pláž, dostupná aj mimo tento kemp.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.