ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Loď na ostrov Lokrum jazdí mnohokrát denne zo starého prístavu Dubrovníka, cesta tam trvá len 15 minút a spiatočný lístok stojí 50 HRK/osobu (v r. 2011).

Volne žijúcí pávi na ostrove Lokrum

Ostrov križujú udržiavané chodníky pre peších, nie sú tu vlastne ani žiadne autá. Na Lokrume Vás na každom kroku budú sprevádzať voľne sa prechádzajúce pávy a obdivovať tu môžete aj veľa motýľov. Pretože sú tu pávy na ľudí zvyknutí, budú od Vás skúšať získať niečo na jedenie - kŕmiť sa nechajú doslova z ruky.

Kúpanie na ostrove

Väčšina návštevníkov neodolá kúpaniu v prírodnom slanom jazierku, ktoré sa príznačne volá "Mrtvo more". Jazierko je od mora oddelené desaťmetrovým útesom. Kúpanie je tu možné aj na niekoľkých krásnych prírodných plážach z veľkých plochých a veľmi fotogenických kameňov. Na juhovýchodnom cípe ostrova sa nachádza tiež FKK pláž.

Turistika na ostrove

Na najvyššom vrcholku ostrova môžu aktívnejší návštevníci objaviť ruinu starej pevnosti, postavenej v roku 1808 Francúzmi. Odmenou za dvadsaťminútové prudké stúpanie do kopca Vám budú krásne výhľady na Dubrovník a okolité ostrovy.

Lokrum je ideálne miesto pre tých, ktorí chcú uniknúť davom turistov na mestských hradbách Dubrovníka a zatúžia po prírode a nerušenom kľude a odpočinku. Vyhraďte si na návštevu tohto ostrovčeku aspoň pol dňa.

Vyberte si zo širokej ponuky apartmánov po celom pobreží Chorvátska!

Destinácie Chorvátska na mape

 

Spoznajte Chorvátsko za 7 dní. Objavujte skryté pláže, históriu a nádherné ostrovy.

Dovolenka na lodi v Chorvátsku