ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Ubytovanie Plitvické jazerá

V okolí národného parku Plitvické jazerá vám doporučujeme ubytovanie v lokalitách Slunj - Rastoke.

Ubytovanie Slunj - Rastoke

Slunj je malebná vnútrozemská dedinka vzdialená 34 km od národného parku Plitvické jazerá. Ubytovať sa tu môžete v súkromných apartmánoch, penziónoch alebo v hoteli.

V časti Slunje zvanej Rastoke sa nachádza sústava kaskád a vodopádov a obdivovať tu môžete aj pôvodnú dedinskú architektúru - drevené domčeky sú živým skanzenom.

Tu uvádzame kontakty na možné ubytovanie v Slunji a na turistickú agentúru, ktorá Vám s nájdením ubytovania pomôže aj priamo na mieste:

1.) Turistická agentúra Mirjana & Rastoke v Slunji - ponúka ubytovanie v hoteli a ďalej zabezpečuje rôzne športové a adrenalínové aktivity, napr. rafting na rieke Korana alebo kajakovanie na rieke Mrežnici - kontakt.

2.) Turistické informačné centrum obce Slunj (Turistička zajednica grada Slunja) - na svojich stránkach uvádzajú kontakty na súkromných ​​ubytovateľov v Slunji (sekcia "Smještaj").

Vodopády Slunj - Rastoke

Národný park Plitvické jazerá

Národný park Plitvické jazerá

Vodopády Slunj - Rastoke

Turistická dedinka Slunj sa nachádza len 34 km pred národným parkom Plitvické jezerá. Ponúka se tu veľké množstvo ubytovania v soukromí.

Národný park Plitvické jazerá

Medzi rozprávkovo modrými jazerami sú vybudované drevené chodníčky.

Národný park Plitvické jazerá

Národný park Plitvické jazerá so sústavou vodopádov, perejí a jazier je zapísaný aj na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Jaskyňa Baraćeve špilje

Okrem národného parku Plitvické jazerá či vodopádov Rastoke v obci Slunj môžete v tejto oblasti navštíviť tiež krasové jaskyne Baraćeve špilje (predtým známe ako Radakovićeve špilje).

Baraćeve špilje nájdete 6 km východne od obce Rakovica. Jedná sa o komplex troch jaskýň. Jedna jaskyňa sa volá Malá a veľká jaskyňa, druhej jaskyni sa hovorí Horná a dolná jaskyňa a tretej sa jednoducho hovorí Tretia jaskyňa, alebo aj Nova Baraćeva špilja. V jaskyniach môžete obdivovať stalaktity, stalagmity a stalagnáty.

Prehliadky prebiehajú v časti Hornej jaskyne a výklad je možný v chorvátčine, angličtine, nemčine či taliančine. Priestory jaskyne sú nasvietené. Otváracia doba: júl a august 9.00 - 19.00 hod., jún a september 10.00 - 18.00 hod. Aktuálne informácie a ceny vstupného nájdete na oficiálnych stránkach: www.baraceve-spilje.hr

 

Vydejte se s námi do čarokrásné přírody s nádhernými vodopády v srdci přírody chorvatského Národního parku Plitvická jezera.

 

Vyberte si zo širokej ponuky apartmánov po celom pobreží Chorvátska!

Destinácie Chorvátska na mape