Vyhľadať na webe

s

Ubytovanie Plitvické jazerá

V okolí národného parku Plitvické jazerá vám doporučujeme ubytovanie v lokalitách Slunj - Rastoke.

Ubytovanie Slunj - Rastoke

Slunj je malebná vnútrozemská dedinka vzdialená 34 km od národného parku Plitvické jazerá. Ubytovať sa tu môžete v súkromných apartmánoch, penziónoch alebo v hoteli.

V časti Slunje zvanej Rastoke sa nachádza sústava kaskád a vodopádov a obdivovať tu môžete aj pôvodnú dedinskú architektúru - drevené domčeky sú živým skanzenom.

Tu uvádzame kontakty na možné ubytovanie v Slunji a na turistickú agentúru, ktorá Vám s nájdením ubytovania pomôže aj priamo na mieste:

1.) Turistická agentúra Mirjana & Rastoke v Slunji - ponúka ubytovanie v hoteli a ďalej zabezpečuje rôzne športové a adrenalínové aktivity, napr. rafting na rieke Korana alebo kajakovanie na rieke Mrežnici - kontakt.

2.) Turistické informačné centrum obce Slunj (Turistička zajednica grada Slunja) - na svojich stránkach uvádzajú kontakty na súkromných ​​ubytovateľov v Slunji (sekcia "Smještaj").

Vodopády Slunj - Rastoke

Národný park Plitvické jazerá

Národný park Plitvické jazerá

Vodopády Slunj - Rastoke

Turistická dedinka Slunj sa nachádza len 34 km pred národným parkom Plitvické jezerá. Ponúka se tu veľké množstvo ubytovania v soukromí.

Národný park Plitvické jazerá

Medzi rozprávkovo modrými jazerami sú vybudované drevené chodníčky.

Národný park Plitvické jazerá

Národný park Plitvické jazerá so sústavou vodopádov, perejí a jazier je zapísaný aj na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Jaskyňa Baraćeve špilje

Okrem národného parku Plitvické jazerá či vodopádov Rastoke v obci Slunj môžete v tejto oblasti navštíviť tiež krasové jaskyne Baraćeve špilje (predtým známe ako Radakovićeve špilje).

Baraćeve špilje nájdete 6 km východne od obce Rakovica. Jedná sa o komplex troch jaskýň. Jedna jaskyňa sa volá Malá a veľká jaskyňa, druhej jaskyni sa hovorí Horná a dolná jaskyňa a tretej sa jednoducho hovorí Tretia jaskyňa, alebo aj Nova Baraćeva špilja. V jaskyniach môžete obdivovať stalaktity, stalagmity a stalagnáty.

Prehliadky prebiehajú v časti Hornej jaskyne a výklad je možný v chorvátčine, angličtine, nemčine či taliančine. Priestory jaskyne sú nasvietené. Otváracia doba: júl a august 9.00 - 19.00 hod., jún a september 10.00 - 18.00 hod. Aktuálne informácie a ceny vstupného nájdete na oficiálnych stránkach: www.baraceve-spilje.hr

 

Vydejte se s námi do čarokrásné přírody s nádhernými vodopády v srdci přírody chorvatského Národního parku Plitvická jezera.

 

Vyberte si zo širokej ponuky apartmánov po celom pobreží Chorvátska!

Destinácie Chorvátska na mape

 

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.