Vyhľadať na webe

s

Piesočná pláž Slanica v mestečku Murter je ideálna pre rodiny s deťmi, ktoré sa tu môžu vyšantiť na tobogáne alebo na trampolínach. Dospelí zas môžu využiť tenisové kurty, ihrisko pre beach volejbal alebo požičovňu vodných skútrov a plážových lehátok. Pláž v lete využívajú hlavne hostia ubytovaní v miestnom hoteli alebo kempe. Na pláži je k dispozícii sprcha a niekoľko reštaurácií a plážových barov. Zo zátoky sú krásne výhľady na súostrovie Kornati. Preto niet divu, že je Slanica najobľúbenejšou plážou Murteru.

Priamo v centre letoviska Murter sa nachádza mestská pláž Luke. Z časti je tvorená okruhliakmi, v niektorých častiach ide skôr o betónové terasy, ktoré slúžia na opaľovanie. K dispozícii je aj sprcha. V blízkosti pláže nájdete reštaurácie, kaviarne aj obchod.

Západne od mesta Murter leží FKK pláž Podvrške. Nachádza sa na malom rovnomennom poloostrovčeku. Pre milovníkov naturizmu je vyhradená len ukrytejšia časť pláže, ktorú tvoria prevažne skaly. Občerstviť sa môžete v malom bare v „textilnej“ časti pláže.

Veľmi obľúbenou je aj okruhliaková pláž Čigrađa, ktorú nájdete na okraji letoviska na juhozápadnej strane.

Zaujali vás tieto pláže? Vyberte si dovolenku v letovisku Murter na ostrove Murter.

  • ubytovanie v apartmánoch s klimatizáciou, WIFI a grilom
  • 470 m od okruhliakovej pláže Čigrađa
  • 1,7 km od piesočnato-okruhliakovej pláže Slanica
  • 1 km od centra letoviska Murter
  • ideálny východzí bod pre návštevu NP Kornati