Vyhľadať na webe

s

Zečevo Rogozničko je malé letovisko ležiace v južnej časti Šibenické riviéry. Dedinku tvoria súkromné apartmánové domy a dve menšie okruhliakové pláže s azúrovým morom. Ak teda hľadáte ideálne miesto pre oddychovú dovolenku, letovisko Zečevo Rogozničko je pre Vás to pravé!

V malebnom letovisku Zečevo Rogoznička žije približne 195 stálych obyvateľov. Mestečko sa nachádza medzi letoviskami Rogoznica (4 km južne od Zečeva) a Primošten (8 km severne od Zečeva). Okolie malebného letoviska Zečevo Rogozničko je lemované členitým skalnatým pobrežím s krištáľovo modrým morom. Toto miesto odporúčame všetkým, ktorí preferujú oddychovú dovolenku mimo rušných letovísk.

Pláže Zečevo Rogozničko

Na severnej (pláž Zečevo) a južnej (pláž Malo Zečevo) časti letoviska Zečevo Rogozničko nájdete dve krásne okruhliakové pláže s pozvoľným vstupom do mora. Na pláži Zečevo sa navyše nachádzajú betónové opaľovacie móla. Na pobreží v okolí letoviska sú prevažne skalnaté prírodné pláže.

Ak sa vydáte na prechádzku po makadamových cestičkách vedúcich pozdĺž skalnatého pobrežia, dostanete sa až k odľahlejším menším okruhliakovým plážam, ktoré svojim návštevníkom poskytujú viac súkromia ako pláže v letovisku.

Ďalšia možnosť na kúpanie je na protiľahlom ostrovčeku Jaz, na ktorý môžete buď preplávať z pevniny (vzdialenosť z najbližšieho cípu pevniny na ostrov je približne 70 metrov) alebo pohodlne priplávať na vlastnom člne.

Ak vyhľadávate turisticky vybavené pláže (vonkajšie sprchy, verejné toalety, šatne, reštaurácie a bary, bezbariérový vstup na pláž), potom odporúčame navštíviť krásnu dlhú pláž Šepurine nachádzajúcu sa v susednom letovisku Rogoznica.

Vybavenie

V letovisku Zečevo Rogoznička môžete navštíviť miestnu reštauráciu, ďalšie vybavenie potom ponúkajú okolité priľahlé letoviská:

Rogoznica (4 km južne od Zečeva): supermarkety, obchody, reštaurácie, kaviarne, bary, banky, bankomaty, turistické agentúry,
Primošten (8 km severne od Zečeva): supermarkety, reštaurácie, kaviarne, cukrárne, obchody, bankomaty, požičovňa lodiek, informačné centrum.

Výlety

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Zečevo Rogoznička.

Šport

Plávanie, turistika, cyklistika, potápanie, šnorchlovanie.