Vyhľadať na webe

s

Ak hľadáte pre svoju rodinnú dovolenku príjemné miesto s priateľskou atmosférou, Povile je vhodná voľba. Výhodou je blízkosť a dobrá dostupnosť po Jadranskej magistrále (D8). Jedná sa o pokojnejšie letovisko Crikvenickej riviéry so základnou ponukou služieb. V prípade potreby je akákoľvek vybavenosť dostupná v susednom Novi Vinodolski. A tak vám po príjazde na miesto nezostáva už nič iné, len sa oddať slnku, moru a odpočinku.

Vybavenie

Reštaurácie, obchod, kaviareň, plážový bar, kostol.

Širšie vybavenie je dostupné v letovisku Novi Vinodolski: reštaurácie, pizzerie, kaviarne, bary, obchody, kaderníctvo, lekáreň, banka, bankomat, zmenáreň, čerpacia stanica, a i.

Pláže

Centrum letoviska Povile ponúka peknú okruhliakovú pláž. Má pozvoľný vstup do mora a v blízkosti niekoľko reštaurácií a barov s výhľadom na more. Pozdĺž pobrežia smerom na juh nájdete ďalšie menšie, skôr kamenité pláže. Odporúčame preto vziať si so sebou topánky do vody. Prístup k nim je najčastejšie po kamenných schodoch. Na konci letoviska leží pláž Dugno s väčšími okruhliakmi a s pozvoľným vstupom do vody.

Smerom na obec Klenovica asi 1 km od Povile sa v zátoke Mala Draga nachádza pláž pre psov (9-21 hod., parkovanie za poplatok cca 30 HRK/deň). More je tu o niečo chladnejšie kvôli prameňom, ktoré tu pritekajú z hôr. Na pláži majú návštevníci stánok s občerstvením a možnosť prenajať si vodný bicykel alebo kajak. Pre štvornohých miláčikov je tu k dispozícii pitná voda a niekoľko prístreškov, kde sa môžu ukryť pred slnkom.

Výlety

Povile je vhodným miestom na spoznávanie okolitých letovisiek a prírodných krás Crikvenickej riviéry. Slávne kúpeľné mesto Crikvenica je vzdialené len 13 km. Ochutnajte miestne špeciality na tamojších tradičných rybárskych slávnostiach alebo navštívte unikátne morské akvárium.

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Povile.

Šport

Plávanie, šnorchlovanie, cyklistika, turistika.

Odporúčame preskúmať severnú stranu Povile nad magistrálou, kde môžete počas prechádzky objaviť zaujímavé miesta s nedotknutou prírodou a tiež staré kamenné múry, tzv. suhozidy, ktorými si ľudia kedysi ohraničovali svoje pozemky. Miestami si dokonca môžete chvíľu pripadať ako v talianskom Toskánsku.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.