ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

V dedinke sa nachádza len asi 30 domov, z ktorých navyše nie každý slúži na prenajímanie turistom. Dalmatínske špeciality z mäsa i rýb a k tomu vynikajúce miestne vína ponúkajú dve reštaurácie. Celá oblasť okolo Boraku je známa práve pestovaním vínnej révy a produkciou kvalitného a vyhláseného vína Dingač a Plavac. Jedná sa o červené vína plné chuti - skvelý suvenír, ktorý vás zahreje pri srdci aj dávno po návrate z dovolenky v Boraku.

VIDEODingač Borak, Pelješac

Ve střední části poloostrova Pelješac se nachází poklidná vesnička Dingač-Borak, jako stvořená pro odpočinkovou dovolenou. Orientace Boraku na jihozápad zaručuje maximum slunečního svitu, který si nejlépe vychutnáte na dvou krásných oblázkových plážích.

Přehrát

Serpentíny a úchvatné výhľady

Príjazd do Boraku je úzkym tunelom od obce Potomje, kde je tiež najbližší obchod, čerpacia stanica a ďalšie reštaurácie. V Potomje môžete tiež nakúpiť miestne vína - je tu mnoho vinárstiev. Vzdialenosť z Potomje do Boraku je 3 km po úzkej asfaltovej ceste so serpentínami. Kľukatiacu sa cestu však spríjemňujú nádherné výhľady na pobrežie a dedinku Dingač-Borak.

Poznávajte Pelješac

Tradíciu má v Boraku tiež potápanie. Vďaka svojej polohe v strede polostrova je Dingač-Borak ideálnym miestom pre podnikanie dlhších či kratších výletov. Na Pelješaci je toho toľko čo objavovať! Doprajte si na dovolenku v tejto vzdialenejšej chorvátskej destinácii dostatok času, spomaľte a vychutnajte si miestnu atmosféru.