Vyhľadať na webe

s

V dedinke sa nachádza len asi 30 domov, z ktorých navyše nie každý slúži na prenajímanie turistom. Dalmatínske špeciality z mäsa i rýb a k tomu vynikajúce miestne vína ponúkajú dve reštaurácie. Celá oblasť okolo Boraku je známa práve pestovaním vínnej révy a produkciou kvalitného a vyhláseného vína Dingač a Plavac. Jedná sa o červené vína plné chuti - skvelý suvenír, ktorý vás zahreje pri srdci aj dávno po návrate z dovolenky v Boraku.

VIDEODingač Borak, Pelješac

Ve střední části poloostrova Pelješac se nachází poklidná vesnička Dingač-Borak, jako stvořená pro odpočinkovou dovolenou. Orientace Boraku na jihozápad zaručuje maximum slunečního svitu, který si nejlépe vychutnáte na dvou krásných oblázkových plážích.

Více informací... Přehrát

Serpentíny a úchvatné výhľady

Príjazd do Boraku je úzkym tunelom od obce Potomje, kde je tiež najbližší obchod, čerpacia stanica a ďalšie reštaurácie. V Potomje môžete tiež nakúpiť miestne vína - je tu mnoho vinárstiev. Vzdialenosť z Potomje do Boraku je 3 km po úzkej asfaltovej ceste so serpentínami. Kľukatiacu sa cestu však spríjemňujú nádherné výhľady na pobrežie a dedinku Dingač-Borak.

Poznávajte Pelješac

Tradíciu má v Boraku tiež potápanie. Vďaka svojej polohe v strede polostrova je Dingač-Borak ideálnym miestom pre podnikanie dlhších či kratších výletov. Na Pelješaci je toho toľko čo objavovať! Doprajte si na dovolenku v tejto vzdialenejšej chorvátskej destinácii dostatok času, spomaľte a vychutnajte si miestnu atmosféru.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.