ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Vybavenie

Reštaurácie. Ďalšie vybavenie podľa danej zátoky.

Ak v mieste nie je obchod s potravinami, môžete požiadať majiteľa domu, aby vám do druhého dňa priviezol, čo potrebujete. Majitelia sú tu na to zvyknutí. Najbližší obchod je však vždy vzdialený do 5 km.

Viac informácií nájdete pri jednotlivých domoch v severných zátokách ostrova Hvar.

Pláže

V zátokách sú krásne okruhliakové pláže, betónové móla a možnosť kúpania zo skál.

Výlety

Možnosti výletov na ostrove Hvar nájdete v sekcii Výlety Hvar sever.

Šport

Plávanie, turistika, cyklistika, horolezectvo.

História turizmu v zálivoch ostrova Hvar

Majitelia domov v zátokách na Hvare často a radi spomínajú na pionierske začiatky turizmu, kedy do týchto zátok neviedli žiadne pozemné komunikácie.

Prví turisti sa dopravili do Sučuraja alebo Stari Gradu na Hvare, kam pre ne prenajímatelia priplávali člnom a doviezli ich do ich domčeka v zátoke. K dispozícii vtedy turistom neboli apartmány, ale len izby. Kúpeľňa bola často jedna pre viac izieb. Už vtedy ale prvým návštevníkom krása týchto miest učarovala a i napriek komplikovanej doprave do takých miest sa tam opakovane radi vracali. Jednalo sa skutočne o robinzonskú dovolenku, na ktorej zostávali dva týždne i dlhšie. Chutné chorvátske špeciality im pripravovali priamo majitelia.

Dnešní návštevníci zátok na Hvare väčšinou už nemajú toľko času a strávia tu len týždeň až dva. Autom sa dostanú pohodlne až do zátoky, kde na nich čakajú pekne zariadené apartmány priamo pri pláži. Väčšina majiteľov je aj dnes vybavená na prípravu stravy pre svojich hostí, niektorí prevádzkujú v zálivoch i reštaurácie. Niet sa čomu diviť, že Hvar a jeho zátoky sú pre návštevníkov stále atraktívnejšie.