ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Bol, BračPláž Zlatni rat v Bole

Okruhliaková pláž Zlatni rat v letovisku Bol, vzdialenom od zátoky Vela Planica 10 km, bola už 10x vyhlásená za jednu z desiatich najkrajších pláží na svete. Príležitosť vykúpať sa na Zlatnom rate si rozhodne nenechajte ujsť! K dispozícii sú tu sprchy, prezliekacie kabínky, reštaurácie, kaviarne a pod.

 

 

Vidova Gora, BračVidova Gora

Na najvyšší vrchol ostrova Brač, Vidovu Goru (778 m), môžete prísť aj autom. Sú tu krásne výhľady na pláž Zlatni rat a okolité ostrovy.

 

 

 

 

Kamenný oblúk Koloč - ostrov BračKamenný oblúk Koloč

Neďaleko vnútrozemskej obce Nerežišća sa nachádza prírodný monument - kamenný oblúk zvaný "Koloč".

 

 

 

Kláštor Blaca - ostrov BračKláštor Blaca

Juhovýchodne od Supetaru sa odbočkou z cesty Nerežišća - Vidova hora dostanete k východiskovému bodu k unikátnemu skalnému kláštoru Pustinja Blaca. V nadmorskej výške 250 m ho tu postavili hlaholskí mnísi, keď sem v roku 1551 utiekli z pevniny pred Turkami. Od parkoviska trvá prechádzka ku kláštoru približne dve hodiny. V kláštornom komplexe sa nachádza okrem iného aj múzeum zbraní a hodín. Komplex je pre turistov v hlavnej sezóne otvorený okrem pondelka každý deň od 10 do 17 hod.

Park prírody Sutivan, BračPark prírody Sutivan

16 km od obce Nerežišća smerom na mestá Milna a Sutivan sa nachádza Park prírody Sutivan. Nájdete tu ihrisko pre plážový volejbal a malý futbal, pre deti preliezky. Súčasťou je malá zoo prevažne s domácimi zvieratami. Deti sa môžu povoziť na poníkoch. V areáli sa nachádza aj reštaurácia.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.