ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Bol, BračPláž Zlatni rat v Bole

Okruhliaková pláž Zlatni rat v letovisku Bol bola už 10x vyhlásená za jednu z desiatich najkrajších pláží na svete. Príležitosť vykúpať sa na Zlatnom rate si rozhodne nenechajte ujsť! K dispozícii sú tu sprchy, prezliekacie kabínky, reštaurácie, kaviarne apod.

 

 

 

Vidova Gora, BračVidova Gora

Na najvyšší vrchol ostrova Brač, Vidovu Goru (778 m), môžete prísť aj autom. Sú tu krásne výhľady na pláž Zlatni rat a okolité ostrovy.

 

 

 

Kamenný oblúk Koloč - ostrov BračKamenný oblúk Koloč

Neďaleko vnútrozemskej obce Nerežišća sa nachádza prírodný monument - kamenný oblúk zvaný "Koloč".

 

 

 

Kláštor Blaca - ostrov BračKláštor Blaca

Juhovýchodne od Supetaru sa odbočkou z cesty Nerežišća-Vidova hora dostanete k východiskovému bodu k unikátnemu skalnému kláštoru Pustinja Blaca. V nadmorskej výške 250 m ho tu postavili hlaholskí mnísi, keď sem v roku 1551 utiekli z pevniny pred Turkami. Od parkoviska trvá prechádzka ku kláštoru približne dve hodiny. V kláštornom komplexe sa nachádza okrem iného aj múzeum zbraní a hodín. Komplex je pre turistov v hlavnej sezóne otvorený okrem pondelka každý deň od 10 do 17 hod.

Park prírody Sutivan, BračPark prírody Sutivan

16 km od obce Nerežišća smerom na mestá Milna a Sutivan sa nachádza Park prírody Sutivan. Nájdete tu ihrisko pre plážový volejbal a malý futbal, pre deti preliezky. Súčasťou je malá zoo prevažne s domácimi zvieratami. Deti sa môžu povoziť na poníkoch. V areáli sa nachádza aj reštaurácia.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.