Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Pláže Chorvátsko

Chorvátske pobrežie ponúka priezračné more a množstvo rozmanitých pláží – pláže rodinné, romantické, veľa navštevované aj menej navštevované, pláže pre milovníkov vodných športov, ale aj nudistické pláže.

Najkrajšie pláže v Chorvátsku

Objavte prekrásne pláže Istrie, Severnej Dalmácie, pláže na Omišskej riviére, Makarskej riviére, polostrove Pelješac a na ostrovoch Pag, Krk, Hvar a Brač. Medzi najkrajšie pláže Chorvátska bezpochyby patrí pláž Čista plaža na ostrove Pag. Najnavštevovanejšou plážou Chorvátska je okruhliaková pláž Zlatni rat v letovisku Bol na Brači.


Hoci Chorvátsko nie je krajina bohatá na piesočné pláže, tie ktoré tu sú, vás zaručene očaria. Najobľúbenejšie sú pláže s drobnými okruhliakmi. Často tu nájdete pláže skalnaté a kamenisté, ale tie tiež majú svoje kúzlo.

Známe a veľa navštevované pláže sú väčšinou dobre vybavené, niektoré majú tobogány pre deti, ihriská pre plážový volejbal, café bary a reštaurácie. Ak dávate prednosť pokojnejšej či romantickej dovolenke pri mori, vyberte si z menej frekventovaných pláží. Rodiny s malými deťmi majú najradšej piesočné pláže s pozvoľným vstupom do mora. Návštevníkmi Chorvátska sú často vyhľadávané aj nudistické pláže, známe aj ako FKK pláže.