Vyhľadať na webe

s

Supy na ostrove Krk

Na strmých útesoch severovýchodného pobrežia ostrova Krk a jeho priľahlom ostrovčeku Prvić bola vytvorená ornitologická rezervácia na ochranu supa bielohlavého. Na Krku môžete supy vidieť počas turistických výletov do hôr alebo pri panoramatických lodných výletoch pozdĺž pobrežia.

Ochrana supa na Crese

Na ostrove Cres boli na ochranu supa bielohlavého zriadené dve rezervácie: Rezervácia Podokladi v mestečku Orlec a Kruna v mestečku Beli. Súčasťou rezervácie Kruna je tiež moderné, verejnosti prístupné, záchranné Ekocentrum Caput Insulae s unikátnou pozorovateľňou supov pre návštevníkov. Vzniklo v roku 1993.

Potrava supov

Potravu supa bielohlavého tvoria predovšetkým zdochliny oviec, ktoré im záchranné centrum zadovažuje od miestnych farmárov. Na Crese dnes hniezdi cez 70 párov týchto dravcov, na okolitých ostrovoch ďalších 40 - 50 párov.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.