ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Práve v mieste, kde rieka ústi do jazera, sa nachádza parkovisko s jednou zo vstupných brán národného parku Krka a prístavisko pre výletné lode plávajúce s turistami zo Skradinského buku k Rošskému vodopádu. Tu sa môžete občerstviť v miestnych reštauráciách a zoznámiť sa s tradičnými remeslami, napríklad s vodnými mlynmi a tkáčskym stavom. Rošský vodopád je tiež jedným z dvoch miest v Národnom parku Krka, kde máte možnosť sa vykúpať.

Náučný chodník okolo kaskád - Ogrlice

Určite stojí za to podniknúť asi 30-minútovú prechádzku okolo kaskád - Ogrlice - trblietajúcich sa v horúcom letnom slnku a pokochať sa pohľadom na krídla tmavo modrých vážok poletujúcich všade okolo. Vo veľkej časti tohto vodopádu je príroda stále nedotknutá a pre milovníkov prírody naozaj čarovná. Pôjdete po ľavom brehu rieky, pri prístavisku nad Rošským vodopádom prejdete lávku, po pravom brehu sa vrátite späť a prejdete na ľavý breh cestou, ktorá brehy spájala už v rímskych dobách. Celú cestu sa nad vami budú týčiť vysoké skaly a pred horúčavou vás ochráni tieň stromov. Náučný chodník je nenáročný a môžeme ho odporučiť aj tým menej zdatným.

Ako sa dostať k Rošskému vodopádu?

Na Rošský vodopád môžete prísť cestami od Drniša, Kninu a Skradinu alebo organizovanými výletnými loďami Národného parku Krka od vodopádu Skradinski buk. Výlet trvá 3 hodiny a 30 minút a zahŕňa zastávku a polhodinovú návštevu ostrovčeka Visovac. Lodné výlety sú ponúkané od apríla do októbra.

Ísť na stránku Národný park Krka