Vyhľadať na webe

s

Do panenskej prírody bola umiestnená socha lurdskej Bohorodičky. Socha bola pôvodne umiestnená v jaskynnom prielome, ktorý bol postupom času rozširovaný. Pri založení pútnického miesta boli v okolí vysadené stovky borovíc, ktoré tvoria základ dnešného lesa. Pokoj a poetiku miesta dokresľuje aj horský potôčik stekajúci z Biokova. Pútnické miesto bolo v posledných rokoch rozšírené a upravené, bola vybudovaná kaplnka, vonkajší oltár, spovednica, krížová cesta. V neposlednej rade aj dom pre duchovné cvičenie. V septembri roku 2008 bolo miesto ohrozené rozsiahlym požiarom v okolí, ktorého stopy budú roky viditeľné na svahoch Biokova.

Známe pútnické miesto v Chorvátsku je navštevované po celý rok. Najväčší počet pútnikov (hodočasniku) je v deň, kedy si pripomínajú založenie pútnického miesta - 11. 2. Potom 15. 7. (Velika Gospa) 7. a 8. 9. V letných mesiacoch nie je navštevované len Chorvátmi, ale aj turistami, ktorí navštívia Makarskú riviéru. Zastavte sa preto na svojej "púti" po rozpálenom pobreží Chorvátska. Na niekoľko minút sa uvoľnite, zapáľte sviečku za svojich blízkych, alebo si len odpočiňte v "chráme prírody". Omša sa koná každý deň v letnom období o 17.00 a v zimnom o 15.00 hod.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.