Vyhľadať na webe

s

Selce je obľúbeným letoviskom rozprestierajúcim sa v južnej časti Crikvenickej riviéry (oblasť Vinodolského zálivu). Do tohto letoviska sa zamiluje každý, koho lákajú krásne pláže lemované promenádou, ktorá je ako stvorená na prechádzky, ale aj ten, kto preferuje aktívne strávenú dovolenku.

Pôvodné rybárske a poľnohospodárske mestečko sa postupne zmenilo na turisticky atraktívne letovisko s bohatou ponukou služieb, kultúrnych akcií a športového vyžitia. Počas letnej sezóny sa tu konajú tradičné hudobné večery, rybárske slávnosti, festival folklóru, farmárske nočné trhy a letné kino.

Športovo založení návštevníci letoviska môžu využiť služieb miestneho potápačského centra, ktoré ponúka nielen kurzy potápania, ale aj servis vrátane pôžičiavania potápačského príslušenstva. Na svoje si prídu aj milovníci loptových hier, v letovisku sa totiž nachádza ihrisko pro hádzanú, tenisové kurty a minigolfové ihrisko.

Vybavenie

Reštaurácie, obchody, kaviarne, cukrárne, turistické informačné centrum, bankomat, pošta, zmenáreň, taxi služba.

V letovisku je k dispozícii praktický aj zubný lekár.

Pláže

Pozdĺž pobrežia letoviska sa rozprestiera niekoľko menších okruhliakových a piesočno-okruhliakových pláží, ktoré sú miestami doplnené o betónové móla na opaľovanie, z ktorých sa do mora vstupuje po schodoch.

Medzi najobľúbenejšie pláže v Selci patria na seba nadväzujúce pieskovo-okruhliakové pláže Rokan a Poli Mora, ktoré boli ocenené Modrou vlajkou, ktorá je symbolom kvality mora, životného prostredia a dobrej vybavenosti pláže. Obe pláže sú vďaka pozvoľnému vstupu do mora vhodné aj pre deti. Pláže ponúkajú pestré turistické vybavenie – reštaurácie, kaviarne, detské ihriská, vonkajšie sprchy, kabínky na prezliekanie a verejné toalety. Za poplatok je tiež možné prenajať si lehátka a slnečníky.

Šport

Plávanie, šnorchlovanie, potápanie, turistika, cykloturistika, minigolf, basketbal, futbal, rybolov.