Vyhľadať na webe

s

Podstrana je malé mestečko ležiace 9 km od Splitu, vinie sa 5 km pozdĺž pobrežia a je rozdelené na štyri časti - Strožanac, Grljevac, Mutogras, Sveti Martin - tu ponúkame ubytovanie v luxusných apartmánoch. Stará osada (Stara Podstrana) sa nachádza vo svahu nad dnešným letoviskom na úpätí hory Perun. Vďaka polohe v blízkosti Splitu je podstrana živšie letovisko.

Obyvatelia Splitu počas leta často využívajú toto miesto na rekreáciu a návštevu tunajších vyhlásených reštaurácií. Na návštevu Splitu je možné použiť pravidelnú autobusovú dopravu.

V Podstrane je aj rad historických pamiatok, toto miesto bolo osídlené už v období antiky. Odporúčame navštíviť Starú Podstranu - pôvodnú dedinku v horách.

Vybavenie

Reštaurácie, pizzerie, bary, kaviarne, cukrárne, obchody, bankomaty, lekáreň, ambulancie. V blízkom Splite nájdete takmer všetko, na čo ste zvyknutí z veľkých slovenských miest.

Pláže

Pekné kamienkové pláže s pozvoľným vstupom do mora.

Výlety z Podstrany

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Podstrana.

Šport

Plávanie, cyklistika, turistika. V Stobreči vzdialenej 3 km sú k dispozícii tenisové kurty, požičovňa bicyklov a potápačské centrum Open Sea.

V Splite na pláži Žnjan sú ďalšie možnosti vodných športov - parasurfing, parasailing.

História a pamiatky

Knižnica, ktorá sa nachádza v Starej Podstrane a dodnes funguje, bola založená v roku 1912. Bývala kolískou kultúry a zábavy. Môžeme tu vidieť tiež dva kostoly Sv. Juraja Perunského a Sv. Fabiana. Sú tu tiež pozostatky pôvodných antických stavieb.