ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Malebné mestečko s pestrou históriou je zároveň najstarším sídlom na ostrove, kde sa za antických čias pôvodne nachádzala osada Issa. Ostrovnú osadu Issa založili Gréci a neskôr tu vzniklo mesto Vis spojením niekdajších dvoch osád - Kut a Luka.

Typickým višským pokrmom je pogača, čo je plnená placka plnená ančovičkami či sardinkami, dusenú cibuľou, korením a kapary. Neodmysliteľnou ingredienciou je olivový olej. Ak ste milovníkmi tradičných stredomorských pokrmov, potom by ste mali rozhodne zavítať do niektorej z miestnych reštaurácií a vychutnať si tak dokonalú súhru chutí a vôní mediteránskych špecialít.

Letovisko taktiež ponúka pestrú škálu športových aktivít. Priamo v meste môžete navštíviť športovo rekreačné centrum, ktoré disponuje tenisovými kurtami, ihriskom pre loptové hry či kriket. Priaznivci potápania ocenia potápačské centrum sídliace priamo v letovisku.

Vybavenie

Reštaurácie, obchody, kaviarne, cukráreň, pošta, turistické informačné centrum, bankomat, zmenáreň, lekáreň, požičovňa áut a skútrov, taxi služba.

V letovisku je k dispozícii praktický aj zubný lekár.

Pláže

V severnej časti letoviska sa rozprestiera mestská okruhliaková pláž Prilovo, ktorá je vhodná nielen pre rodiny s deťmi, ale aj pre slabších plavcov, pretože ponúka pozvoľný vstup do mora. Menšie občerstvenie, zmrzlinu či popoludňajšiu kávu si môžete vychutnať v plážovom bare. Nájdete tu tiež detské ihrisko, verejné toalety a sprchy. Rovnako je možné si za poplatok prenajať ležadlá.

Severovýchodne od letoviska (4 km z centra mesta Vis) sa nachádza romantická zátoka s okruhliakovou plážou Grandovac. Priamo pri pláži však nenájdete žiadne turistické vybavenie. K tejto okruhliakovej pláži s pozvoľným vstupom do mora je možné sa dostať pešo, na bicykli i autom.

Nenechajte si ujsť možnosť pozrieť sa aj na najfotogenickejšiu pláž na ostrove Vis - pláž Stiniva. Môžete sa k nej dostať pešo po náročnejšej ceste s prevýšením alebo pohodlnejšie člnom po mori. Od mesta Vis je vzdialená 9,3 km.

Šport

Plávanie, potápanie, šnorchlovanie, cyklistika, turistika, rybolov, horolezectvo, tenis, futbal, volejbal.