ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Šilo je letovisko s rybárskou tradíciou a lodným prístavom. Ako väčšina letovísk na ostrove Krk, tak aj tu sa stretnete so širokým výberom reštaurácií, kaviarní, vinární či stánkov so suvenírmi. Obľúbeným miestom na vychádzku je bezpochyby starý maják nachádzajúci sa na samom cípe mysu Punta Šilo.

Vybavenie

Reštaurácia, supermarket, obchody, kaviarne, vinárne, turistické informačné centrum, bankomat.

V letovisku je k dispozicií praktický aj zubný lekár.

Pláže Šilo

Šilo je obľúbené predovšetkým vďaka pestrej ponuke pláží. V letovisku a jeho okolí sa môžete vydať na piesčité, okruhliakové či prírodné skalnaté pláže doplnené betónovými opaľovacími plochami. Tou najznámejšou a zároveň najnavštevovanejšou je piesočnatá pláž Pećine rozprestierajúca sa priamo v letovisku, na ktorú nadväzujú betónové opaľovacie móla.

Ďalšími obľúbenými plážami nachádzajúcimi sa severovýchodne od mesta (v blízkosti kempu) sú dve na seba nadväzujúce okruhliakové pláže - pláž Tihapláž Konjsko. Obe pláže ponúkajú nielen kúpanie v krištáľovo modrom mori, ale je tu k dispozícií aj detské ihrisko, plážový bar s reštauráciou, vonkajšie sprchy, prezliekarne a verejné toalety. Navyše si môžu návštevníci za poplatok požičať vodné bicykle či vodný skúter a prenajať si lehátka so slnečníkmi. Pláž Tiha je dostupná aj pre psov.

K romantickej prechádzke tiež láka pláž Murvenica (2,5 km juhovýchodne od centra letoviska). K tejto okruhliakovej pláži, s pozvoľným vstupom do mora, je možné sa dostať aj autom.

Výlety

Možnosti výletov na ostrove Krk nájdete v sekcií Výlety Šilo.

Šport

Šnorchlovanie, potápanie, plávanie, turistika, cyklistika.