Vyhľadať na webe

s

Zo zátoky Mikulina Luka môžete vidieť lode prichádzajúce do Vela Luky. Nenechajte sa ale prekvapiť veľkosťou vĺn, ktoré tieto lode na pláži môžu spôsobiť. Tiež okolité zátoky v blízkosti Mikuliny Luky slúžia na rekreáciu, nemajú však takú peknú pláž alebo sú v nich domy ďalej od mora.

V zálive pri meste Vela Luka leží malý ostrovček Ošjak, ideálny na krátky výlet člnom. Pobrežie Ošjaku je od zátoky Mikulina Luka vzdialené asi 800 m.

Západne od mesta Vela Luka sa nachádza o niečo väčší ostrovček. Je to Proizd a jedná sa o jednu z pravých perál Jadranského mora. Krištáľovo čisté more, na pláži žiarivo biele kamienky a vzduch presýtený vôňou stredomorskej vegetácie. Nedotknutá príroda a pokoj. Pokiaľ zavítate do tejto časti chorvátskeho pobrežia, určite sa na Proizd zájdite pozrieť.

Vybavenie

Obchody a reštaurácie vo Vela Luke (5 km).

Pláže

V zátoke je pekná okruhliaková pláž s pozvoľným vstupom do mora.

Výlety zo zátoky Mikulina Luka

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Mikulina Luka.

Šport

Plávanie, šnorchlovanie, cyklistika.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.