Vyhľadať na webe

s

Mikulina Luka je pokojná zátoka, 5 km západne od Vela Luky na ostrove Korčula. V zátoke je krásna okruhliaková pláž, vhodná aj pre deti. Menším deťom tu odporúčame obuv do vody. Vo vzdialenosti do 100 m od pláže je v zátoke rozmiestnených okolo dvadsať domov, z ktorých sa však prenajíma len niekoľko. Do obchodov a reštaurácií dochádzajú hostia do mesta Vela Luka.

Zo zátoky Mikulina Luka môžete vidieť lode prichádzajúce do Vela Luky. Nenechajte sa ale prekvapiť veľkosťou vĺn, ktoré tieto lode na pláži môžu spôsobiť. Tiež okolité zátoky v blízkosti Mikuliny Luky slúžia na rekreáciu, nemajú však takú peknú pláž alebo sú v nich domy ďalej od mora.

V zálive pri meste Vela Luka leží malý ostrovček Ošjak, ideálny na krátky výlet člnom. Pobrežie Ošjaku je od zátoky Mikulina Luka vzdialené asi 800 m.

Západne od mesta Vela Luka sa nachádza o niečo väčší ostrovček. Je to Proizd a jedná sa o jednu z pravých perál Jadranského mora. Krištáľovo čisté more, na pláži žiarivo biele kamienky a vzduch presýtený vôňou stredomorskej vegetácie. Nedotknutá príroda a pokoj. Pokiaľ zavítate do tejto časti chorvátskeho pobrežia, určite sa na Proizd zájdite pozrieť.

Vybavenie

Obchody a reštaurácie vo Vela Luke (5 km).

Pláže

V zátoke je pekná okruhliaková pláž s pozvoľným vstupom do mora.

Výlety zo zátoky Mikulina Luka

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Mikulina Luka.

Šport

Plávanie, šnorchlovanie, cyklistika.