ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

VIDEOApartmány Duje, Igrane, Makarská riviéra

Ubytujte se v moderních apartmánech Duje přímo u moře v krásné dalmatinské vesničce Igrane v srdci Makarské riviéry.

Přehrát

VIDEOApartmány Val, Igrane, Makarská rivéra

Ubytujte se na Makarské riviéře v malebném letovisku Igrane u krásné oblázkové pláže.

Přehrát

Pôvodná dedinka Igrane sa rozprestierala v horách a jej obyvatelia sa zaoberali pastierstvom a poľnohospodárstvom, predovšetkým pestovaním olív a výrobou olivového oleja. Postupne sa však sťahovali na pobrežie, kde sa venovali rybolovu. Tak vznikli dve dediny - Horné a Dolné Igrane.

Dominantou Igrane je nádherný kostol Gospe od Rozarija, postavený v r. 1752, s neprehliadnuteľnou zvonicou. O kúsok nižšie pod ňou sa nachádza tvrz Zalina Kula - jedna z najcennejších kultúrnych pamiatok v Igrane. Viaže sa k nej legenda o Ivane Antitićovi Zali, po ktorom nesie svoje meno. V minulosti slúžila na obranu Igrane pred tureckými nájazdníkmi. Aj keď je stará cez 400 rokov, je veľmi dobre zachovalá.

Prechádzkou z Igrane pozdĺž pobrežia smerom na juh sa dostanete do najbližšieho letoviska Živogošće-Porat.

Vybavenie

V Igrane nájdete reštaurácie, kaviarne, bary, cukrárne, pekárne, obchody, bankomat, požičovňu vodných skútrov, člnov, lehátok a pod. Pri prístave sa nachádza detské ihrisko so šmykľavkami a preliezkami.

Mestečko Igrane sa nachádza v srdci Makarskej riviéry. Nájdete tu krásne kamienkové pláže, úzke uličky medzi starými kamennými domami a promenádu ​​s reštauráciami a barmi.

Pláže

Pláže v Igrane sú prírodné, napospol okruhliakové, s pozvoľným vstupom do mora. Hlavná pláž v centre Igrane je lemovaná promenádou s kaviarňami a reštauráciami. Pláže v okrajových častiach letoviska sú lemované borovicami.

V severozápadnej časti Igrane sa nachádza aj pekná okruhliaková FKK pláž (pláž pre naturistov).

Výlety z Igrane

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Igrane.

Z Igrane môžete podnikať pešie výlety do prírodného parku pohoria Biokovo.