Vyhľadať na webe

s

1. júla 2013 sa Chorvátsko stalo novým členským štátom Európskej únie

Pristúpenie k EÚ však neznamená zrušenie pohraničných kontrol. Cestovné doklady sú pri vstupe do Chorvátska a výstupe z krajiny naďalej hraničnou políciou kontrolované. Od tohto dátumu je cestovanie do Chorvátska s platným občianskym preukazom SR v súlade so slovenským právnym poriadkom.

Vstupom do Európskej únie sa Chorvátsko nestalo automaticky súčasťou schengenského priestoru. Do Shengenu plánuje Chorvátsko vstúpiť v roku 2018.

Členstvo Chorvátska v Európskej únii zjednodušilo cestovanie. Na hraniciach Chorvátska s ostatnými krajinami Únie skončili colné kontroly. Zostali iba hraničné kontroly, ktoré dohliadajú na dodržiavanie zákonov. Na niektorých hraničných priechodoch so Slovinskom a Maďarskom sú kontroly spoločné, a tak je prejazd rýchlejší. Oceňujú to hlavne turisti, ktorí sa do Chorvátska vydávajú autom. Ak ľudia nebudú obchodovať s jedlom, tak si môžu do Chorvátska priviezť, čo potrebujú. Aj preto stúpa záujem o súkromné ​​ubytovanie v Chorvátsku.

Ďalšie informácie o potrebných cestovných dokladoch do Chorvátska.

 

Vyberte si zo širokej ponuky apartmánov po celom pobreží Chorvátska!

Destinácie Chorvátska na mape

 

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.