Vyhľadať na webe

s

Tuto stranu pro vás teprve připravujeme. Prosíme o strpení.

Cestné pravidlá

Bežné dopravné predpisy sú rovnaké ako v iných štátoch.

Do vzdialenosti 30 m pred železničným prejazdom vodič nesmie prekročiť rýchlosť 30 km/h, túto rýchlosť je povinný dodržať i pri jeho prejazde.

Vodič vozidla, ktoré prepravuje osoby, musia zastaviť pred každým prejazdom.

Prichádzajúci vlak je signalizovaný červeným blikajúcim svetlom, alebo ho signalizuje človek pomocou červeného alebo žltého práporu, alebo červeného svetla.Vozidlo smie prejsť prejazd len v prípade, keď bliká biele svetlo.

Vodičské preukazy Slovensko

Na Slovensku sú všetky národné vodičské preukazy a Medzinárodné vodičské preukazy akceptované. Podrobné informácie na tour.globalassistance.cz.

Povinné vybavenie Slovensko

Vodič i spolujazdec na motocykle nad 50 cm musí mať ochrannú prilbu.

Bezpečnostné pásy musia byť používané na všetkých sedadlách, ktoré sú nimi vybavené.

Deti do 12 rokov a menšie ako 150 cm nesmú sedieť pri jazde na predných sedadlách.

Všetky vozidlá s viac ako 2 kolesami musia byť vybavené varovným trojuholníkom, ktorý musí byť v prípade núdze umiestnený najmenej 100 m za vozidlom na diaľnici a 50 m na iných cestách. V obci je možné trojuholník umiestniť bližšie za vozidlo. Vodič môže do doby, než umiestni trojuholník, použiť varovné svetlá.

Lekárnička je súčasťou povinného vybavenia.

Minimálna hĺbka dezénu pneumatiky je 1 mm.

Zimné pneumatiky sú len doporučené, nie však povinné. V dobe od 15. októbra do 15. marca musia mať všetky vozidlá pri jazde zapnuté tlmené svetlá.

Reflexná vesta je povinná pre dvojstopové a doporučená i pre jednostopové vozidlá na pozemných komunikáciách.

Osoby opúšťajúce vozidlo v dôsledku poruchy, defektu alebo nehody musia mať oblečený reflexný odev/vestu. Reflexné odevy alebo vesty musia splňovať štandard EN 471.

Vyberte si zo širokej ponuky apartmánov po celom pobreží Chorvátska!

Destinácie Chorvátska na mape

 

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.