Vyhľadať na webe

s

Diaľničná známka Slovinsko je drahé riešenie cesty na Jadran. Navyše od roku 2014 zaviedli Slovinci novú kategóriu automobilov (kategória 2B), kam spadajú automobily s výškou presahujúcou 1,3 m nad prvou nápravou (merané od zeme). Diaľničné poplatky pre túto kategóriu vozidiel sú výrazne vyššie! To už stojí za úvahu, ako obísť slovinskú diaľnicu.

Ak idete do Chorvátska na týždeň (tj. 7 nocí) alebo dlhšie, musíte si kúpiť mesačnú diaľničnú známku! Je to zo slovinskej strany veľmi chytré a pre nás drahé riešenie.

Ako obísť slovinskú diaľnicu

Diaľničná známka Slovinsko

Slovinsko novo zaviedlo elektronické diaľničné známky. Je možné ich zakúpiť na čerpacej stanici na slovinských hraniciach.

On-line ich môžete zakúpiť tu: https://evinjeta.dars.si/sk.

Klasické nalepovacie už nie sú v predaji.

Chcete si skontrolovať, či vaše vozidlo spadá do kategórie 2B? Tu nájdete zoznam vozidiel, ktoré spadajú do novej kategórie 2B.

Obchádzka slovinskej diaľnice

Slovinsko v roku 2019 dokončilo diaľničný úsek od Ptuje k chorvátskym hraniciam. Doterajší spôsob obchádzania slovinskej diaľnice už teda nebude možný. Ak sa naozaj budete chcieť vyhnúť plateniu slovinskej diaľnice, nezostáva, než skúsiť úplne nové trasy