Vyhľadať na webe

Tip: Jednoduchý výraz nájdem ľahko, napríklad Hvar alebo počasie

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Cesta do Chorvátska aktuálne

Chcete ísť tento rok na dovolenku do Chorvátska? Čo budete potrebovať pre vstup do Chorvátska? Za akých podmienok môžete prejsť cez Rakúsko a Slovinsko? Dôležité je, že od 10.6. sa môžete vrátiť späť na Slovensko bez testov a bez karantény! Tu uvádzame aktuálne podmienky cesty do Chorvátska. - Tieto informácie sú z leta 2020, budeme ich priebežne aktualizovať.

Návrat na Slovensko

Informácia z 28.8.2020: 

Od 1. septembra 2020 od 07:00 hod. bude pre všetky osoby vracajúce sa z Chorvátska platiť 10-dňová domáca izolácia. Tú je možné ukončiť v prípade negatívneho výsledku testu na Covid-19 (ktorý je možné vykonať najskôr v 5. deň izolácie) alebo v prípade bezpríznakového priebehu izolácie dovŕšením jej 10. dňa.

Celá správa Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Zagrebe

 

Vstup do Chorvátska

Informácia z 9.6.2020:

V záujme urýchlenia prechodu cez hranice do Chorvátska vám odporúčame pred cestou vyplniť dotazník na entercroatia.mup.hr. Dotazník je dostupný aj v slovenčine.

Vyplňte všetky položky pre každú osobu a nakoniec aj adresu ubytovania, ktorú nájdete v našich Pokynoch na cestu (tie posielame ešte pred cestou každému klientovi).

Všetci, ktorí vyplnia svoje údaje prostredníctvom internetu, dostanú na svoju e-mailovú adresu pokyny obsahujúce epidemiologické informácie a opatrenia platné v Chorvátskej republike pre bezpečný pobyt v Chorvátsku.

Cestujúci, ktorí údaje zašlú týmto spôsobom, si skrátia zdržanie na hraničnom priechode, pretože pohraničná polícia bude mať potrebné údaje v systéme.

Cestujúci, ktorí nepošlú svoje údaje vopred prostredníctvom vyššie uvedeného dotazníka, budú môcť toto všetko urobiť na hraničnom priechode pri vstupe do Chorvátskej republiky. Bude to však vyžadovať dlhšiu čakaciu dobu v samostatnom pruhu.

Ruší sa povinná štrnásťdenná domáca izolácia pre osoby, ktoré do Chorvátska pricestujú zo zahraničia.

Ministerstvo vnútra Chorvátskej republiky potvrdilo, že s účinnosťou od 28. mája 2020 môžu vstúpiť občania SR do Chorvátska bez špecifikácie dôvodu návštevy. 

Celá správa Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Zagrebe

Pri vstupe nie je potrebné preukázať sa negatívnym testom Covid-19, musíte však počas pobytu dodržiavať pokyny chorvátskeho Úradu verejného zdravia, ktoré obdržíte na hraničnom priechode.

Upozornenie pre Chorvátsko

Trajekty jazdia momentálne až do odvolania podľa dočasných cestovných poriadkov.

S platnosťou od 25.6.2020 sú všetci cestujúci v prostriedkoch verejnej dopravy vrátane trajektov povinní nosiť rúška.

Prejazd Bosnou a Hercegovinou

V súčasnosti Bosna a Hercegovina umožňuje občanom SR 12-hodinový tranzit cez svoje územie pri meste Neum - vstup cez hraničný priechod Klek (Chorvátsko) Neum 1 a výstup cez hraničný priechod Neum 2 smerom na Dubrovnik (Chorvátsko). V prípade tranzitu sa nevyžaduje negatívny test na Covid-19. Tranzit je pre cudzincov možný v oboch smeroch LEN s platným cestovným dokladom (pasom). Odporúča sa tiež mať pri sebe potvrdenie o ubytovaní za účelom preukázania účelu pobytu v cieľovej krajine.

Každopádne sa situácia neustále mení a v prípade, že by cesta cez BiH nebola pred vaším odjazdom na dovolenku možná, odporúčame vám na cestu na Pelješac a Korčulu využiť trajekt z prístavu v Ploče.

Celá správa Ministerstva zahraničných vecí: 
 

Prejazd cez Rakúsko

Tranzit cez Rakúsko je aktuálne možný bez ohľadu na to, či ide o príchod do Rakúska z krajiny bez obmedzení alebo aj s obmedzeniami vstupu.

Je možné, že sa na hraniciach bude vyžadovať prehlásenie o tranzite.Prehlásenie o tranzite

Celá správa Ministerstva zahraničných vecí: 

 

Prejazd cez Slovinsko

Tranzit do Slovinskej republiky cez Rakúsko, Taliansko a Maďarsko je momentálne bez obmedzení. Tranzit z Chorvátska je nutné absolvovať do 12 hodín (možné sú len nevyhnutné zastavenia).

Celá správa Ministerstva zahraničných vecí

Zároveň upozorňujeme, že absencia cestovného dokladu či jeho neplatnosť môže byť slovinskými orgánmi pokutovaná, a to v rozmedzí cca 500–1200 EUR.

Dôrazne odporúčame dodržiavať pravidlá cestnej premávky, keďže za ich akékoľvek porušenie hrozia vysoké pokuty (zjednávanie sa o výške uloženej pokuty je v podstate vylúčené).

 

Prejazd cez Maďarsko

Tranzit cez Maďarsko od 1.9.2020

Osoba vstupujúca na územie Maďarska môže využiť len stanovenú trasu (Mapka humanitárnych koridorov v Maďarsku), môže zastaviť len na určených miestach a do 24 hodín je povinná opustiť územie Maďarska. Osoba môže zastať mimo vyznačených miest na státie len z nevyhnutných technických alebo zdravotných príčin.

Občanom SR, ktorí prichádzajú z inej krajiny za účelom tranzitu osobnou dopravou (napr. návrat z dovolenky v Chorvátsku) cez územie Maďarska bude umožnené tranzitovať späť na územie SR:
  • ak sa pri vstupe na územie Maďarska podrobia zdravotnému vyšetreniu a nepreukáže sa u nich podozrenie na ochorenie
  • preukážu cieľ svojej cesty ako aj cieľovú krajinu
  • ich vstup do krajiny susediacej s Maďarskom, ktorá sa nachádza na plánovanej trase jeho cesty, je zabezpečený (Slovenská republika)
Nedodržanie trás a časov bude kontrolované policajnými orgánmi a prísne sankciované.

Celá správa Ministerstva zahraničných vecí: 

Bezpečná dovolenka?

19.7.2020: Pozrite si video o atuálnej situácii na ostrove Pag, ktoré nám poslal náš delegát Radek Horák.

Chcete si odpočinúť na dovolenke bez rizika nákazy a dopriať vašim deťom kúpanie v mori? Vyhnite sa miestam s veľkým množstvom ľudí.

Naše odporúčanie: vyberte si malé letovisko v Chorvátsku, choďte vlastným autom a prenajmite si apartmán. Takých miest je tento rok naozaj dosť. Poradíme vám!

Vyberte si zo širokej ponuky apartmánov po celom pobreží Chorvátska!

Destinácie Chorvátska na mape

 

Spoznajte Chorvátsko za 7 dní. Objavujte skryté pláže, históriu a nádherné ostrovy.

Dovolenka na lodi v Chorvátsku