Vyhľadať na webe

Tip: Jednoduchý výraz nájdem ľahko, napríklad Hvar alebo počasie

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Cesta do Chorvátska aktuálne

Chcete ísť tento rok na dovolenku do Chorvátska? Čo budete potrebovať pre vstup do Chorvátska? Za akých podmienok môžete prejsť cez Rakúsko a Slovinsko? Dôležité je, že od 10.6. sa môžete vrátiť späť na Slovensko bez testov a bez karantény! Tu uvádzame aktuálne podmienky cesty do Chorvátska.

Návrat na Slovensko

Informácia z Úradu vlády SR z 9.6.2020: 

Od stredy 10.6.2020 od 7:00 bude možné do vybraných 19 krajín v zelenej zóne cestovať bez obmedzení a bez nutnosti testov a štátnej alebo inteligentnej karantény po návrate!

To sa teda momentálne týka Česka, Rakúska, Maďarska, Slovinska a Chorvátska.

Od 10.6.2020 teda už nič nebráni tomu, aby ste vycestovali k moru do Chorvátska.

Zarezervujte si svoje apartmány už teraz!

Aktuálne informačné video ► cesta do Chorvátska 2020

Vstup do Chorvátska

Informácia z 9.6.2020:

V záujme urýchlenia prechodu cez hranice do Chorvátska vám odporúčame pred cestou vyplniť dotazník na entercroatia.mup.hr. Dotazník je dostupný aj v slovenčine.

Vyplňte všetky položky pre každú osobu a nakoniec aj adresu ubytovania, ktorú nájdete v našich Pokynoch na cestu (tie posielame ešte pred cestou každému klientovi).

Všetci, ktorí vyplnia svoje údaje prostredníctvom internetu, dostanú na svoju e-mailovú adresu pokyny obsahujúce epidemiologické informácie a opatrenia platné v Chorvátskej republike pre bezpečný pobyt v Chorvátsku.

Cestujúci, ktorí údaje zašlú týmto spôsobom, si skrátia zdržanie na hraničnom priechode, pretože pohraničná polícia bude mať potrebné údaje v systéme.

Cestujúci, ktorí nepošlú svoje údaje vopred prostredníctvom vyššie uvedeného dotazníka, budú môcť toto všetko urobiť na hraničnom priechode pri vstupe do Chorvátskej republiky. Bude to však vyžadovať dlhšiu čakaciu dobu v samostatnom pruhu.

Ruší sa povinná štrnásťdenná domáca izolácia pre osoby, ktoré do Chorvátska pricestujú zo zahraničia.

Ministerstvo vnútra Chorvátskej republiky potvrdilo, že s účinnosťou od 28. mája 2020 môžu vstúpiť občania SR do Chorvátska bez špecifikácie dôvodu návštevy. 

Celá správa Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Zagrebe

Pri vstupe nie je potrebné preukázať sa negatívnym testom COVID-19, musíte však počas pobytu dodržiavať pokyny chorvátskeho Úradu verejného zdravia, ktoré obdržíte na hraničnom priechode.

Upozornenie pre Chorvátsko

Trajekty jazdia momentálne až do odvolania podľa dočasných cestovných poriadkov.

S platnosťou od 25.6.2020 sú všetci cestujúci v prostriedkoch verejnej dopravy vrátane trajektov povinní nosiť rúška.

Prejazd Bosnou a Hercegovinou

V súčasnosti Bosna a Hercegovina umožňuje občanom SR 12-hodinový tranzit cez svoje územie pri meste Neum - vstup cez hraničný priechod Klek (Chorvátsko) Neum 1 a výstup cez hraničný priechod Neum 2 smerom na Dubrovnik (Chorvátsko). V prípade tranzitu sa nevyžaduje negatívny test na Covid-19. Tranzit je pre cudzincov možný v oboch smeroch LEN s platným cestovným dokladom (pasom). Odporúča sa tiež mať pri sebe potvrdenie o ubytovaní za účelom preukázania účelu pobytu v cieľovej krajine.

Každopádne sa situácia neustále mení a v prípade, že by cesta cez BiH nebola pred vaším odjazdom na dovolenku možná, odporúčame vám na cestu na Pelješac a Korčulu využiť trajekt z prístavu v Ploče.

Celá správa Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej Republiky: 
 

Tranzitné krajiny

Prejazd (tranzit) cez Rakúsko a Slovinsko je momentálne bez obmedzení.

Zároveň upozorňujeme, že absencia cestovného dokladu či jeho neplatnosť môže byť slovinskými orgánmi pokutovaná, a to v rozmedzí cca 500-1.200 EUR.

Dôrazne odporúčame dodržiavať pravidlá cestnej premávky, keďže za ich akékoľvek porušenie hrozia vysoké pokuty (zjednávanie sa o výške uloženej pokuty je v podstate vylúčené).
 

Tranzit cez Maďarsko je od 17.6.2020 takisto možný bez obmedzení

Po novom nie je potrebné mať povolenie od maďarskej polície: "Cestný tranzit slovenských občanov alebo občanov Európskeho hospodárskeho priestoru, ktorí majú trvalý alebo prechodný pobyt na území Slovenskej republiky cez územie Maďarska nie je viazaný na žiadne povolenie/potvrdenie vydané maďarským policajným orgánom, t. j. môžu tranzitovať cez územie Maďarska a späť do Slovenskej republiky (do/z Chorvátska, Rumunska, Srbska, Slovinska)."

Vyberte si zo širokej ponuky apartmánov po celom pobreží Chorvátska!

Destinácie Chorvátska na mape

 

Spoznajte Chorvátsko za 7 dní. Objavujte skryté pláže, históriu a nádherné ostrovy.

Dovolenka na lodi v Chorvátsku