Vyhľadať na webe

Tip: Jednoduchý výraz nájdem ľahko, napríklad Hvar alebo počasie

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Okruhliaková pláž Zlatni rat

Blízko mestečka Bol na ostrove Brač sa nachádza snáď najznámejšia pláž v celom Chorvátsku - pláž Zlatni rat, dlhá cez 630 m. Slovensky sa jej hovorí Zlatý roh alebo Zlatý mys. Napriek mnohým mylným predstavám o piesočnatej pláži je Zlatni rat pláží okruhliakovou. Ide o drobné okrúhle kamienky.

Pláž má svoj typický tvar trojuholníkového rohu (podľa ktorého dostala svoj ​​názov) a je tvorená drobnými okruhliakmi. Morské prúdy si s nimi každý deň pohrávajú, a tak sa tvar tejto pláže priebežne mení - špica je niekedy zatočená doprava a inokedy zase doľava.

Video

Vstup do vody je tu prekvapivo strmý, až na mieste je totiž jasne vidieť, aký vysoký je tento morský "val" okruhliakov. Táto pláž je počas letnej sezóny veľmi vyťažená – naraz vraj pojme až päť tisíc návštevníkov. Kúpanie na Zlatnom ratu však bez preháňania patrí k tomu najkrajšiemu, čo môžete v Chorvátsku zažiť.

Ak teda zamierite na ostrov Brač, určite si nenechajte kúpanie na Zlatnom ratu ujsť. Vstup na pláž je zadarmo, je tu však platené parkovisko (cena v r. 2016 bola 50-70 HRK/deň).