ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Zatiaľ čo v minulosti ponúkali chorvátski majitelia turistom skôr ubytovanie v izbách s polpenziou, potreby dnešných návštevníkov Chorvátska plnia najviac práve apartmány. V apartmánoch si môžete sami uvariť a poskytnú vám skutočné súkromie. Pre vašu letnú dovolenku v Chorvátsku ponúkame nielen súkromné apartmány, ale aj apartmány s možnosťou stravy v objekte alebo v jeho blízkosti.

Apartmány Silvano, Mandre, ostrov Pag"Chceme touto cestou moc poděkovat vaší cestovní kanceláři a hlavně vašemu delegátovi na ostrově Pag, v letovisku Mandre, panu Radkovi Horákovi. Díky němu jsme se dostali z velice nepříjemné situace, kdy jsme na konci naší dovolené zůstali s nepojízdým autem a dvěma malými dětmi ve velkých problémech. Pan Radek Horák byl velice vstřícný, ochotný a udělal maximum pro to, abychom problém vyřešili. Domluvil nám prohlídku auta v servisu v sobotu večer, kdy už bylo zavřeno a zajistil nám odvoz a vše ohledně ubytování do doby, kdy se auto podařilo opravit. Jeho přístup byl nadstandartní a pomoc byla pro nás klíčová. Ani si neumíme představit, co bychom dělali, nebýt jeho pomoci. Velkou mírou přispěl k vyřešení našeho problému. V neposlední řadě musíme vyzdvihnout jeho osobní přístup a pozitivní myšlení, které se podařilo v této svízelné situaci přenést i na nás. Ještě jednou moc děkujeme a přejeme spoustu spokojených klientů."

Šípkovi, Apartmány Silvano, Mandre, ostrov Pag

 

Apartmány Banjole 11, Pula-Banjole, Istrie

"Před týdnem jsme se vrátili z překrásné dovolené v Banjole. Jménem naší rodiny bych Vám chtěla poděkovat za vzornou přípravu a odbavení naší dovolené "na dálku". Zároveň bych chtěla tuto vilu doporučit všem dalším klientům - paní majitelka je velmi milá, všude naprostá čistota, vstřícnost, zájem… a co se týká čistoty pláží, moře, klidu, pohody, krásné fauny-ptactva a flóry na místě i v blízkém okolí, opravdu bezkonkurenční a nezapomenutelné. Děkujeme a při výběru další dovolené se na Vás určitě obrátíme."

Rodina Hauftová, Apartmány Banjole 11, Pula-Banjole, Istria

 

Apartmány Roni, Stará Novalja, ostrov Pag

"Veľmi pekne Vám ďakujeme za vyčerpávajúce informácie, ktoré ste nám ako samozrejmosť zaslali. Uľahličili ste nám život a ušetrili čas. Som veľmi príjemne prekvapená rýchlym a pohotovým jednaním. Ešte pred dvoma dňami sme ani netušili, že cestujeme na dovolenku. Sme mimoriadne spokojní s vašou CK a v budúcnosti ju určite zas radi využijeme, samozrejme odporučíme známym a rodine."


Rodina Hronkinová, Apartmány Roni, Stará Novalja, ostrov Pag

 

Apartmány Rubin, ostrov Hvar"S různými CK jezdíme cca 16 let na dovolenou do Chorvatska. Takovéto pokyny jsem ale ještě nikdy neobdržela. Jsou velmi dobře a pečlivě zpracované."

 

Rodina Hudcová, Apartmány Rubin, ostrov Hvar

Ubytovanie v apartmánoch vám ponúka jedinečnú slobodu čo do organizácie vášho času počas dovolenky pri mori – nie ste viazaní časmi servírovania raňajok, obedov alebo večerí, ako to býva napríklad v hoteloch. Pekné chorvátske apartmány na dobrej pozícii sa rok od roku rezervujú stále častejšie už okolo Nového roka alebo ešte skôr. Vyberte si pre Vašu dovolenku ten najlepší apartmán v Chorvátsku.

V Chorvátsku je najväčší záujem o apartmány pri mori, resp. blízko pláže. Takých apartmánov ale nie je veľa. Ak teda uvažujete o apartmánoch pri mori v Chorvátsku, odporúčame, aby ste si apartmány rezervovali s veľkým predstihom. Len tak sa dá spoľahnúť, že apartmány splnia všetky očakávania, ktoré si so sebou na dovolenku priveziete. Stále častejšie si klienti apartmány na chorvátskom pobreží objednávajú už v zime. Veríme, že tento trend bude pokračovať a že chorvátske apartmány pri mori zostanú favoritom návštevníkov Chorvátska aj naďalej.

Apartmány v Chorvátsku sú určené predovšetkým pre rodiny s deťmi. Práve tie hľadajú miesta pre pokojnú dovolenku bez hlučné hudby a nočných diskoték. Pre deti sú ideálne piesočné pláže s pozvoľným vstupom do mora. Poradíme vám, kde je v Chorvátsku nájdete.

Letná dovolenka sa blíži a s ňou aj čas premýšľať o tom, kam vyraziť. Väčšina návštevníkov Chorvátska volí pre svoju dovolenku ubytovanie v apartmánoch. Aký by mal byť ten Váš apartmán, aby Vám splnil predstavu o dovolenke v Chorvátsku? Preferujete lacné apartmány alebo si chcete pre Vašu dovolenku v Chorvátsku vybrať ideálny apartmán, apartmán šitý Vám na mieru?

Ideálny apartmán si každý môže predstavovať inak. Snáď všetci by si priali moderne zariadený apartmán blízko krásnej piesočnatej či kamienkovej pláže. Apartmán vybavený elektrospotrebičmi, na ktoré sme zvyknutí zo svojich domovov. Apartmán s klimatizáciou. Apartmán s veľkou krytou terasou, s krásnym výhľadom na more a zapadajúce slnko.

Niekto hľadá taký apartmán v pokojnom mieste, najlepšie na okraji chorvátskeho letoviska, ponúkajúceho všetko turistické vybavenie. Iný by takýto apartmán videl radšej priamo v centre niektorého prímorského mestečka s pobrežnou promenádou, obchodíkmi so suvenírmi a reštauráciami s morskými špecialitami. Má také apartmány Chorvátsko? Áno, aj také apartmány Chorvátsko môže ponúknuť.

K takémuto ideálnemu apartmánu v Chorvátsku by iste každý ešte pridal požiadavku na nízku cenu... Asi už sami cítite, že to nie je reálne. Čím viac sa apartmán blíži nášmu ideálu, tým väčší záujem o taký apartmán je. A tým viac za neho jeho chorvátsky majiteľ zaplatil. Tieto skutočnosti zvyšujú hodnotu takého ubytovanie, a preto nie je možné prenajať si tieto apartmány lacno. Dobre teda zvážte, čo je pre Vás pri výbere apartmánu v Chorvátsku dôležité a z čoho naopak dokážete zľaviť.

Lacné apartmány Chorvátsko môžeme návštevníkom ponúknuť pri včasnom nákupe dovolenky – first minute, alebo pri nákupe na poslednú chvíľu – last minute. V druhom prípade (apartmány last minute) však počítajte s tým, že ponuka apartmánov už nebude tak široká ako pri výbere apartmánu v zime.

U niektorých apartmánov môžete získať zľavy na deti alebo dokonca deti zdarma.

Vzdialenosť apartmánov v Chorvátsku od pláže

Nájsť v Chorvátsku apartmán, ktorý by splnil všetky vaše očakávania, je veľmi ťažké. Zrejme by sme mali začať pri pláži. Určite máte predstavu, akú pláž hľadáte i s ohľadom na vek vašich detí. Má to byť piesková pláž pre tie najmenšie deti? Alebo budú pre vás najlepšie drobné kamienky, ktoré sa na vás nebudú lepiť ako piesok, a pritom nebudete potrebovať topánky pri vstupe do mora. V rozhodovaní Vám pomôžu detailné fotografie pláží, ktoré nájdete na stránke Pláže. Potom čo nájdete vyhovujúcu pláž, pozrite sa, ktorý dom a teda ktorý apartmán blízko pláže by sa vám páčil.

Veľkosť apartmánov v Chorvátsku a vybavenie

Apartmány v Chorvátsku majú rôznu veľkosť. Najmenšie sú štúdia, čo je jedna miestnosť s kuchynským kútom a sociálnym zariadením. Apartmány majú jednu alebo viac spální, niekedy ešte rozkladací gauč v kuchyni. Veľkosť a počet spální má samozrejme vplyv na cenu apartmánu za deň. Určite chcete apartmán s terasou alebo balkónom. A pokiaľ možno dosť veľkým, aby sa tam vošiel jedálenský stôl, a ešte s výhľadom na more. A čo vybavenie apartmánu? Požadujete klimatizáciu, wifi?

Vzdialenosť apartmánov v Chorvátsku od centra

Môže byť pre vás dôležitá vzdialenosť apartmánu od centra letoviska. Ako ďaleko od Vášho apartmánu je stánok s pečivom, obchod s potravinami, reštaurácia, promenáda. Dôležitá je tiež veľkosť a vybavenie letoviska. Možno chcete mať apartmán v Chorvátsku v mieste, kde je večerná zábava. Alebo hľadáte apartmán práve tam, kde bude večer kľud.

Nejazdite do Chorvátska bez rezervácie apartmánu vopred

Ak si chcete dovolenku v Chorvátsku naozaj užiť, nepokazte si ju tým, že budete hľadať apartmán až po dojazde do Chorvátska. Načrtli sme vám časť požiadaviek na apartmán, ktoré v Chorvátsku môžete mať. Ďalšie dôležité okolnosti vás ešte napadnú. Na mieste ešte budete riešiť, že hľadáte apartmán odo dneška, ale on je voľný až od zajtra. Alebo sa môže stať, že vami nájdený apartmán bude menší ako potrebujete, alebo naopak väčší a tým drahší. A apartmán nemusí byť voľný na ten počet dní, na koľko potrebujete. Ak je pre Vás cena za apartmán to najdôležitejšie, skúste to. Môžete mať šťastie, ale nerobte to cez prázdniny, to uspejete ťažko.

Vyberte si apartmán pre dovolenku v Chorvátsku vopred na internete

Všetky spomínané problémy si môžete ušetriť, ak si vyberiete apartmán pre dovolenku v Chorvátsku vopred, najlepšie na internete. Predpokladom je, že vám dá cestovná kancelária na svojom webe podrobný popis apartmánu, fotku každej miestnosti apartmánu v dostatočnej veľkosti a tiež fotky okolia domu. Veľmi dobrý prehľad o umiestnení domu a apartmánu v letovisku vám dá letecká fotografia. Snažíme sa, aby ste práve na našom webe mohli nájsť všetky tieto informácie, a získali ste tak čo najlepšiu predstavu o nami ponúkaných apartmánoch v Chorvátsku.

Usporiadanie apartmánov v Chorvátsku

Nové a rekonštruované apartmány v Chorvátsku už majú v dnešnej dobe ustálenú podobu vybavenia. Apartmán tvorí vybavená kuchyňa, jedna, dve alebo výnimočne aj tri spálne, sociálne zariadenie a WC, väčšinou balkón alebo terasa. Kúpeľne majú sprchu alebo vaňu a samozrejme teplú vodu. Každý určite privíta, keď je z apartmánu pekný výhľad na more. Nezastrešené balkóny u apartmánov mávajú slnečník. Na pláž však musíte mať slnečník svoj.

Štúdiá na ubytovanie

Chorvátske štúdiá slúžia na ubytovanie 2 až 4 osôb. Oproti apartmánu je to jedna miestnosť s vybaveným kuchynským kútom. K štúdiu patrí sociálne zariadenie, niekedy aj balkón alebo terasa.

Vybavenosť apartmánov v Chorvátsku

Štandardne je v cene ubytovania v apartmáne posteľná bielizeň. Najčastejšie sa používa na prikrytie prestieradlo, pretože to v horúcich dňoch stačí, v skrini sú pripravené aj deky. Majitelia apartmánov poskytujú väčšinou tiež jeden uterák na osobu. Nie je to však celkom pravidlom. Bude lepšie, keď si uteráky priveziete. Posteľnú bielizeň, deky a uteráky nie je možné brať na pláž. Toaletný papier môže byť len pre začiatok pobytu, ďalej si ho musíte zakúpiť.

Vybavenie kuchyne v apartmáne

Kychyňa v chorvátskych apartmánoch má vždy chladničku, niekedy aj malú mrazničku. Býva vybavená hrncami, taniermi, šálkami, príbormi a ďalšími základnými potrebami. Nie vždy je ale v kuchyni prostriedok na umývanie riadu, hubka a utierka na riad.

Ďalšia výbava apartmánu

Niektorí majitelia apartmánov Vám môžu ponúknuť aj detskú postieľku, väčšinou bez obliečky. Výnimočne je vo výbave apartmánu v Chorvátsku automatická práčka.

Stravovanie v apartmánoch

Len málo majiteľov apartmánov v Chorvátsku ponúka k ubytovaniu aj stravu. Slovenskí turisti si však ubytovanie v chorvátskych apartmánoch obľúbili práve preto. Možnosť vlastného varenia je finančne oveľa výhodnejšie a pri dovolenke s malými deťmi je to tiež najvhodnejšie.

Gril u apartmánov

Ak chcete ochutnať miestne ryby v rodinnějšom štýle, väčšina majiteľov apartmánov v Chorvátsku ponúka svojim hosťom využitie záhradného grilu pri dome. Iste Vám radi poradia s prípravou rýb na chorvátsky spôsob.

Klimatizácia v apartmánoch

Stále viac chorvátskych apartmánov má klimatizáciu. V prípade niektorých apartmánov je použitie klimatizácie už zahrnuté v cene, inde sa platí 5 až 10 € za deň navyše. U iných apartmánov môže byť napríklad 5 hodín prevádzky klimatizácie denne zahrnuté v cene, ďalšie hodiny si musí návštevník priplatiť na mieste dobitím karty.

Ceny za apartmán v Chorvátsku

Niektorí majitelia apartmánov stanovujú cenu za apartmán a maximálny počet osôb v apartmáne, ktorý je daný úradnou kategorizáciou toho určitého apartmánu. Iní navyše rozlišujú cenu podľa počtu ľudí v apartmáne, pretože sa podľa počtu osôb tiež napríklad mení spotreba teplej vody. Drahšie môžu byť apartmány blízko mora. Cena za apartmány sa samozrejme tiež mení v priebehu sezóny.

Pobytová taxa v Chorvátsku

Mala by byť v zmluve zahrnutá v cene za apartmány.

Majitelia apartmánov v Chorvátsku stanovia cenu za apartmán. Rovnako veľké apartmány v rovnakom dome môžu mať rôzne ceny podľa výhľadu na more, veľkosti balkóna a ďalších okolností. Cena sa líši v jednotlivých obdobiach sezóny. Najvyššia cena býva približne od 15. 7. do 20. 8. Mesiace júnseptember sú lacnejšie.

Počet osôb v apartmáne

Cena sa tiež odvíja od počtu osôb v apartmáne. Cena teda nie je odvodená len podľa počtu lôžok v apartmáne. Na cenu má vplyv aj počet osôb v apartmáne, napríklad v súvislosti s väčšou spotrebou vody a ohrevom vody. Je to dané aj vysokou cenou pitnej vody a elektriny v Chorvátsku.

Dieťa do 3 rokov zadarmo

Len v niektorých apartmánoch poskytuje majiteľ domu jedno dieťa do 3 rokov zdarma (bez nároku na lôžko), ak je to nad minimálnu kapacitu apartmánu. Ak teda bude v apartmán pre štyri osoby obsadený tromi dospelými a dieťaťom do 3 rokov, nemôže byť toto dieťa zdarma. Ak budú v rovnakom apartmáne štyria dospelí, môže byť naviac dieťa do 3 rokov zdarma. Dieťa do 3 rokov znamená, že nedosiahlo tretích narodenín. Všetky osoby, teda aj dieťa zdarma musia byť uvedené na zmluve.

Zľavy na deti do 12 rokov

Zľava na deti do 12 rokov býva 50 Kč/deň, max. na 2 deti v apartmáne. Tieto domy sú na našom webe označené ikonou

Najvyššie zľavy na deti - 115 Kč/deň sú v apartmánoch IvicaRoza a Silvano v Mandre.

V dome Ivica v Mandre je piata osoba zdarma (vo všetkých apartmánoch pre 5 osôb). Tu nerozhoduje, či je to malé dieťa alebo dospelý.

Doba rezervácie apartmánu

Keď si urobíte rezerváciu apartmánu, cestovná kancelária Novalja kontaktuje majiteľa domu a Vami požadovaný apartmán a termín rezervuje. Cestovná kancelária má spravidla len dva dni na to, aby s Vami urobila zmluvu, vyzvala vás k platbe zálohy a po zaplatení potvrdila majiteľovi domu, že je rezervácia platná. Majitelia domov nemôžu príliš predlžovať dobu rezervácie, pretože im prichádzajú ďalšie požiadavky od iných cestovných kancelárií z rôznych štátov a tieto požiadavky potrebujú navzájom skĺbiť, a preto potrebujú poznať výsledok rezervácie čo najskôr. Preto prosíme, vo vlastnom záujme konajte rýchlo a dodržte dobu splatnosti.

Kategorizácia apartmánov v Chorvátsku

Každý apartmán v Chorvátsku musí pred začatím prenajímania prejsť schvaľovacím konaním (tzv. kategorizáciou), v ktorom je okrem iného stanovený maximálny počet ubytovaných osôb v apartmáne. V prípade, že majiteľ domu povolený počet osôb v apartmáne prekročí, čaká ho v prípade kontroly vysoká pokuta. Cestovné kancelárie samozrejme musia tieto pravidlá rešpektovať.

Súkromné ​​apartmány v Chorvátsku sú pre ich majiteľov často zdrojom obživy alebo určitým prilepšením. Nemôžeme si však predstavovať, že ten pomerne veľký príjem za naše ubytovanie v ich apartmánoch im celý zostane. Veľká väčšina majiteľov týchto apartmánov v Chorvátsku má na tieto domy a zariadenia apartmánov hypotéku. Často s ťažkosťami túto hypotéku na nové alebo rekonštruované apartmány spláca.

Väčšina majiteľov apartmánov v Chorvátsku stále do svojich domov investuje a apartmány vylepšuje. Pritom ceny stavebného materiálu, stavebných prác i nábytku a vybavenia sú oveľa vyššie, než v Českej republike. Ešte väčší rozdiel je v cenách pozemkov pre výstavbu apartmánových domov. Aj v malom letovisku bola cena za 1 m2 v roku 2012 až 300 €. Najväčší rozdiel v cene je však za projektovú dokumentáciu a stavebné povolenie.

V Chorvátsku sa tiež stále prudko zvyšuje cena elektriny a pitnej vody. Preto niektorí majitelia apartmánov investujú veľké peniaze do solárneho ohrevu vody.

Ešte pred niekoľkými rokmi bola klimatizácia v apartmánoch výnimkou. Dnes už je okolo 50 % chorvátskych apartmánov klimatizáciou vybavené. Majitelia starších apartmánov investujú do plastových okien a dverí. Nahrádzajú staré drevené okná a dvere, ktoré nemali potrebnú tepelnú izoláciu, a prispievali k prehrievaniu apartmánov v letnom horúcom počasí.

Nové apartmánové domy v Chorvátsku mávajú pekné široké terasy, kryté strechou alebo markízami. Nájomca takého apartmánu si tak môže užívať zatienené posedenie na terase, často s výhľadom na západ slnka.

Apartmány v Chorvátsku mávajú stále častejšie k dispozícii internetové wifi pripojenie. Väčšinou je wifi v cene ubytovania.

Kedysi malé chladničky v chorvátskych apartmánoch postupne nahrádzajú veľkými chladničkami s mraziarenskými boxy. Niektoré apartmány sú vybavené mikrovlnkou. Sprchy s igelitovými závesmi v kúpeľniach apartmánov čoraz častejšie nahrádzajú sprchové kabíny.

V chorvátskych apartmánoch tečie štandardne pitná voda, klienti nemusia mať obavu o jej kvalitu. Samozrejmosťou je v apartmánoch teplá voda ohrievaná elektrinou, v poslednej dobe tiež solárnym zariadením.

Väčšina majiteľov apartmánov v Chorvátsku sa chová k návštevníkom prívetivo a ústretovo. Niektorí z nich ponúknu ubytovaným raz za dobu pobytu pečenú rybu alebo inú chorvátsku špecialitu. Vynikajúce rybie špeciality môžete ochutnať v apartmánoch Ivica. v Mandre.

Chorvátsko (a najmä jeho prímorské turistické destinácie) prežíva už niekoľko rokov staviteľský boom a nové apartmány nie sú výnimkou. Je pre to hneď niekoľko dôvodov, napr. legislatívnych alebo vidina rastu cien nehnuteľností po vstupe Chorvátska do Európskej únie. Zdá sa však, že niektoré stavebné projekty postrádajú logiku aj cit pre umiestnenie objektu v krajine (napr. zástavba v meste Vir na rovnomennom ostrove), o pocitoch turistov ubytovaných v týchto apartmánoch nehovoriac.

Niektoré apartmány v Chorvátsku sa tak nachádzajú neuvážlivo ďaleko od mora, nieto od prijateľnej pláže. Turisti potom musia k moru dochádzať autom až niekoľko kilometrov, inú možnosť z týchto apartmánov nemajú. Tieto apartmány sú síce nové, ale často zostávajú aj počas špice sezóny prázdne. Nie je nutné pátrať po tom prečo. Tieto apartmány väčšinou čakajú na toho, kto ide do Chorvátska tzv. "na slepo". Takéto apartmány klientom neponúkame, dávame prednosť tomu, keď sú apartmány pri mori. Vieme, že návštevníci Chorvátska preferujú apartmány blízko mora.

Dajte si pozor na ponuky typu "Chorvátsko apartmány bez provízie". Na rozdiel od cestovnej kancelárie vám ubytovatelia či sprostredkovatelia takého "apartmánu bez provízie" nemôžu poskytnúť žiadnu garanciu ubytovania. Ak majiteľovi nepošlete vopred relevantnú zálohu za apartmán, nemôže si byť istý, či skutočne prídete, a tým pádom si nemôžete byť istí ani vy, že keď dorazíte na miesto, ubytovanie pre vás bude k dispozícii.

Chorvátski ubytovatelia chcú mať istotu, a preto žiadajú zálohu 100 až 200 € za apartmán. Za poslanie takejto zálohy do zahraničia sú pomerne vysoké bankové poplatky a posielať peniaze v hotovosti listom je riskantné. Ak napriek tomu peniaze majiteľovi do Chorvátska pošlite (či na účet alebo listom) a pred vašou cestou vy alebo niekto z vašich blízkych ochorie a nebudete môcť na cestu vyraziť, svoje peniaze takmer s istotou už neuvidíte. Naproti tomu si v cestovnej kancelárii môžete dojednať poistenie storna.

Na rozdiel od cestovnej kancelárie vám poskytovatelia tzv. ubytovania bez provízie zrejme neposkytnú ani detailné fotografie a popis apartmánu a nikto vám nedá podrobný popis cesty a navigačné údaje do vybraného apartmánu v Chorvátsku. Ak vôbec majú nejaké webové stránky, k dispozícii je na nich len niekoľko fotografií nevalnej kvality, na ktorých ukazujú rôzne apartmány, a nie je jasné, ako vyzerá práve ten váš apartmán. Chýbajú fotky okolia domu, nie je zrejmá pozícia domu v letovisku, o skutočnej vzdialenosti apartmánu od pláže ani nehovoriac. Nie je za domom skládka alebo benzínka? Nie je apartmán v mieste, kde je v noci počuť hlasná hudba z diskotéky? Má majiteľ na prenájom svojich apartmánov vôbec povolenie? To sú otázky, na ktoré vám nikto vopred neodpovie.

Ponuky typu "Chorvátsko apartmány bez provízie" preto neodporúčame.

Slovenčina i chorvátčina sú slovanské jazyky a majú podobné slová. Na rozdiel od slovenčiny však chorvátčina pozná len mäkké "i" (vyslovuje sa tvrdo) a chorvátske "h" sa číta ako slovenské "ch". "Apartmani Hrvatska" sa teda číta "Apartmany Chrvatska" – preložené do slovenčiny teda Apartmány Chorvátsko.

Pozor, niekedy má rovnaké slovo v chorvátčine úplne iný význam:
  • chorvátsky "zrak" = po slovensky "vzduch"

  • kruh = chleba

  • godina = rok

Malý slovníček nájdete na strane Chorvátsky slovník.

Vyberte si zo širokej ponuky apartmánov po celom pobreží Chorvátska!

Destinácie Chorvátska na mape