Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Počasie Chorvátsko jún

Rodičia s malými deťmi často premýšľajú nad najvhodnejším termínom pre dovolenku pri mori. Ísť do Chorvátska v hlavnej sezóne alebo vyraziť ešte než začne? Aké je počasie v Chorvátsku v júni? Nie je v júni studené more? A vôbec, je v Chorvátsku v júni už dostatočne teplo? Na tieto otázky Vám radi odpovieme. Prezrite si túto stranu "Počasie Chorvátsko jún" a o počasí v Chorvátsku v júni sa dozviete viac. Faktom však je, že cez deň býva od polovice júna v Chorvátsku až 30 stupňov!

Počasie v Chorvátsku v júni?

Že sú júl a august v Chorvátsku najteplejšími mesiacmi, každý vie. Je to ale vždy výhoda? Napr. malé deti môžu vysoké denné teploty horšie znášať. Najmä rodičom s malými deťmi odporúčame vyraziť na dovolenku do Chorvátska už v júni. Počasie v Chorvátsku v júni je veľmi príjemné - denné teploty vzduchu bežne dosahujú v druhej polovici júna až 30 stupňov. To Vám umožní zostať na pláži aj celý deň. Dni sú v júni dlhé a slniečko už krásne hreje. Predpoveď počasia Chorvátsko na 13 dní

Chorvátsko – teplota mora v júni

Keď hovoríme o počasí v Chorvátsku v júni, je potrebné pripomenúť, že medzi teplotami vzduchu na začiatku a na konci júna sú pomerne veľké rozdiely. Teplota mora sa v priebehu júna zvýši z 18 stupňov na začiatku na 24 stupňov na konci mesiaca!

Chorvátsko počasie jún – štatistické údaje

Priemerné teploty vzduchu aj mora v Chorvátsku uvádzané v štatistikách sú 22 stupňov. Tieto údaje môžu niekoho odradiť, ale treba si uvedomiť, že sa jedná o priemerné teploty, ktoré zahŕňajú aj teploty vzduchu a mora v noci. A tie sú samozrejme podstatne nižšie.

Počasie Zadar: Mesačné teploty a zrážky
Počasie Zadar: Mesačné teploty a zrážky (zdroj: TripZone.cz)

Dovolenka v Chorvátsku v júni – príjemné počasie, súkromie na pláži a nízke ceny

 

Prívetivé počasie však nie je to jediné, čo môže Chorvátsko v júni ponúknuť. Ak nemáte záľubu v preľudnených plážach a letoviskách, Chorvátsko v júni Vás určite nesklame. Práve v tomto období si môžete na plážach vychutnať súkromie.

Rodičia väčších detí väčšinou idú do Chorvátska až v júli a auguste, pretože nechcú brať deti zo školy mimo letné prázdniny. Ak teda máte malé deti, využite pre dovolenku v Chorvátsku mesiac jún. Navyše ceny ubytovania sú pred sezónou podstatne nižšie.

 

Predbehnite leto – poďte do Chorvátska už v júni!

Počasie v Chorvátsku v júni poteší aj toho, kto sa chce venovať športu či spoznávaniu tejto krásnej krajiny. Naše tipy na výlety nájdete v sekcii "Odporúčame" jednotlivých letovísk. V júni si v Chorvátsku môžete užívať kvitnúce rastliny, príroda hýri farbami.

Tak neváhajte a vyrazte za slnkom, morom a prírodou do Chorvátska už v júni!

Ďalšie tipy na dovolenku v Chorvátsku v júni

Tučepi Gradac - Makarská riviéra

Tučepi - Makarská riviéra

Vyhlásené letovisko v srdci Makarskej riviéry. Nádherné dlhé kamienkové pláže, kompletná turistická infraštruktúra a vybavenie. Ideálny východiskový bod pre výlety i turistiku, napr. do prírodného parku Biokovo.

Gradac - Makarská riviéra

Gradac je najjužnejšie položeným letoviskom Makarskej riviéry. Gradac sa pýši jednou z najkrajších pláží na Makarskej riviére s názvom Gornja Vala. Vo svahu sa týči mohutné pohorie Rilić a neďaleko ústí rieka Neretva.

 

Mandre - ostrov Pag Stará Novalja - ostrov Pag

Mandre - ostrov Pag

Najžiadanejšie letovisko u našich klientov, priezračné more, kamienkové pláže, nové apartmánové domy. Ostrov Pag ponúka pláže všetkého druhu, vrátane piesočných (Čista plaža, Planjka). Z Mandre môžete podnikať výlety po ostrove - autom, pešo alebo na bicykli.

Stará Novalja - ostrov Pag

Veľmi obľúbené letovisko na ostrove Pag. Vďaka piesočnatej pláži Planjka je Stará Novalja žiadaná predovšetkým rodinami s malými deťmi. Pri niektorých apartmánoch, ktoré v Starej Novalji ponúkame, sú ďalšie malé piesočné pláže hneď pri dome.

 

Postira - ostrov Brač Hvar

Ostrov Brač - Postira

Kúzelné letovisko na severnom pobreží ostrova Brač, len 10 km od trajektu v Supetare. Krásne kamienkové pláže, výborné reštaurácie. Ideálne miesto pre rôzne výlety po ostrove.

Ostrov Hvar - severné zátoky

Malebné zátoky s kamienkovými plážami na severnom pobreží ostrova Hvar s minimom obytných domov. Romantika a súkromie na pláži.

 

  

Aktuálne počasie v Chorvátsku zistíte na strane Počasie Chorvátsko.