Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Luxusné plavby po Jadrane 5: Južná Dalmácia, Chorvátsko

Plavba 5: Južná Dalmácia

DUBROVNIK – MLJET - KORČULA – HVAR – TRSTENIK – ŠIPAN – DUBROVNIK
(možnost výletu do Čiernej Hory)

8-dňová okružná plavba loďou z Dubrovníka. Polpenzia v cene.

Južná Dalmácia oplýva nebývalou krásou. Táto okružná plavba loďou vás zavedie na ostrovy Hvar, Korčula, Mljet, na súostrovie Elafiti aj na polostrov Pelješac, známy pre svoje vynikajúce vína. Na ostrovoch navštívite historické mestá Hvar a Korčulu. Na Mljete môžete obdivovať krásu národného parku s tyrkysovo modrými jazerami. A užijete si báječné kúpanie v priezračnom mori. Prehliadka historického Dubrovníka bude perlou na tejto plavbe.

Program plavby

Deň 1 - Nedeľa: DUBROVNÍK

Od 13:00 hodín bude prebiehať nalodenie v prístave Gruž. Prvé jedlo na lodi tento deň bude výnimočne večera. Večer voľný k prechádzke historickým mestom Dubrovník, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Zvláštne čaro dodávajú mestu starodávne budovy z doby, kedy bol Dubrovník samostatnou republikou. Väčšina architektúry starého mesta je postavená v renesančnom, príp. gotickom štýle. Úplne unikátne sú jeho mestské hradby. Viac času na prehliadku Dubrovníka bude po návrate z plavby (v sobotu). Prenocovanie na lodi v prístave.

Fotografie mesta Dubrovník

Deň 2 - Pondelok: DUBROVNÍK – ostrov MLJET

Loď pláva k ostrovu Mljet, kde sa nachádza aj národný park. Obed cestou na lodi. Popoludnie je voľné na jeho prehliadku. V národnom parku Mljet sa nachádza zaujímavá jazerná sústava prepojená s otvoreným morom len úzkymi kanálmi. Voda v jazerách je teda slaná. Možnosť zapožičania loďky na prechádzku po jazerách národného parku alebo návštevy starého kostola a opátstva na ostrove Sv. Marije uprostred Veľkého jazera. V národnom parku Mljet je tiež možnosť zapožičania bicyklov, pozdĺž jazier vedie vyasfaltovaná cyklotrasa. Prenocovanie na lodi v prístave mestečka Polače alebo Pomena.

Fotografie mesta Korčula

Deň 3 - Utorok: ostrov MLJET – ostrov KORČULA

Loď pláva k ostrovu Korčula - rodnému miestu cestovateľa Marca Pola. Obed na lodi pri prístave Lumbarda. Popoludní príchod na Korčulu do historického mesta Korčula. Možnosť samostatnej prehliadky historického mesta Korčula. Prenocovanie na lodi v prístave na ostrove Korčula.

Deň 4 - Streda: ostrov KORČULA – ostrov HVAR 

Loď pláva k malému ostrovu Šćedro (prestávka na kúpanie). Po obede loď pokračuje smerom k ostrovu Hvar, najdlhšiemu ostrovu v Jadranskom mori. Vďaka jeho podnebiu sa mu príznačne hovorí aj "Slnečný ostrov". V meste Hvar sa nachádza renesančná katedrála s originálnymi vežami. V roku 1612 tu bolo založené najstaršie obecné divadlo v Európe. Mesto Hvar ponúka širokú škálu zábavy - veľa reštaurácií, barov a kaviarní, ktoré bývajú otvorené dlho do noci. Prenocovanie na lodi v prístave mesta Hvar.

Deň 5 - Štvrtok: ostrov HVAR - TRSTENIK

Loď pláva k malému mestečku Trstenik na poloostrove Pelješac. Obed cestou na lodi. Popoludní voľné na kúpanie. Trstenik je malý prístav s približne sto stálymi obyvateľmi, ktorí sa zaoberajú najmä farmárstvom, vinárstvom (známe víno Dingać), rybárčením a turizmom. Pobrežie okolo mestečka a susedných ostrovčekov je porastené borovicovými hájmi a je vhodné na kúpanie. V Trsteniku sa tiež nachádza známe vinárstvo Grgić - možnosť individuálnej ochutnávky vín. Prenocovanie na lodi v Trsteniku.

Deň 6 - Piatok: TRSTENIK – ostrov ŠIPAN

Loď pokračuje k súostroví Elafiti. Najväčším ostrovom je ostrov Šipan. K súostroviu patria ďalej ostrovy Lopud a Koločep (Kalamota). Tieto ostrovy lákajú turistov predovšetkým vďaka krásnej scenérii a piesočnatým plážam. Na jednom z týchto malých ostrovov je naplánovaný obed a kúpanie. Prenocovanie na lodi v prístave ostrova Šipan.

Deň 7 - Sobota: ostrov ŠIPAN – DUBROVNÍK

Loď pláva späť do Dubrovníka. Cestou nádherné výhľady na pobrežie. Príchod do Dubrovníka ráno/doobeda - celý deň je voľný na jeho prehliadku, kúpanie alebo možnosť organizovaného výletu do Čiernej Hory (55 € / osobu - nutnosť mať cestovný pas!). Prehliadku Dubrovníka môžete zvládnuť individuálne, alebo sa pridať k organizovanej prehliadke s anglicky hovoriacim sprievodcom (10 € / osobu - u kategórie A+ je prehliadka zahrnutá už v cene, nezahŕňa však vstup na hradby). Odporúčame prechádzku po mestských hradbách, dlhých 1940 metrov (vstupné na hradby v r. 2011 bolo 70 HRK / osobu). Tento deň nebude na lodi obed, ale večera. Prenocovanie v prístave Gruž.

Deň 8 - Nedeľa: DUBROVNÍK 

Posledný deň, raňajky na lodi a ukončenie programu.

Pozor! Kapitán lode si vyhradzuje právo na zmenu trasy z dôvodu nepriaznivého počasia.

Odporúčame

Milovníkom prírody odporúčame v sobotu po návrate do Dubrovníka podniknúť poldenný výlet loďou na 15 minút vzdialený ostrovček Lokrum. Loď na Lokrum vypláva z prístavu starého mesta Dubrovníka a spiatočný lístok stojí 50 HRK / osobu (v r. 2011). Rozhodne si so sebou vezmite plavky - na ostrove je možnosť kúpania v slanom jazierku (Mŕtve more) alebo na krásnej pláži z veľkých plochých kameňov.

Možnosť fakultatívnych výletov

1) Celodenný výlet autobusom z Dubrovníka do Čiernej Hory:

  • prehliadka historických miest Budva a Kotor
  • kedy: v sobotu (po návrate do Dubrovníka) alebo v nedeľu (po ukončení pobytu na lodi)
  • cena: 48 € / osobu
  • nutnosť pasu

2) Výlet lanovkou na horu Srđ nad Dubrovníkom:

  • nádherné scénické výhľady na unikátne historické mesto Dubrovník zapísané na zozname UNESCO
  • cena: 14 € / osobu

Fakultatívne výlety sa dohovárajú až na lodi - ich realizácia môže závisieť od počtu záujemcov.