Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Cykloplavba po Jadrane 1: Kvarner, Chorvátsko

Cykloplavba 1: Kvarner

OPATIJA – KRK – RAB – PAG– MOLAT/ILOVIK – LOŠINJ – CRES – OPATIJA

8-dňová dovolenka na lodi a na bicykli, vyplávanie z Opatije. Polpenzia v cene.

Táto sprievodcovaná cykloplavba severnom pobrežím Chorvátska (tzv. Kvarnerom) začína na ostrove Krk a končí na Opatijskej riviére na polostrove IstriaPočas jedného týždňa budete môcť objavovať krásy chorvátskeho pobrežia, malebná prímorská letoviská, historické mestá i zapadnuté staré dedinky. Cyklovýpravy Vás zavedú medzi vinice, borovicové háje, na pláže aj do špeciálnej lesnej rezervácie Dundo na ostrove Rab. Na ostrove Pag budete môcť obdivovať unikátne staré olivovníky prapodivných tvarov a ochutnať vynikajúci pažský syr. Jeden z najlepších spôsobov ako spoznať Chorvátsko je práve zo sedla bicykla...

Vypláva sa každú sobotu od od 22.4. do 10.6. a od 9.9. do 7.10.2018.

Program cykloplavby

Deň 1 - Sobota: OPATIJA - ostrov KRK 

Príchod do Opatije, kajuty budú pripravené po 12. hodine. Prvé jedlo na lodi je obed. Dvojhodinová plavba na ostrov Krk. Ostrov Krk je najväčším Kvarnerským ostrovom. Cyklotrasa vedie z bývalej rybárskej dediny Malinska do mesta Krk. Večer a prenocovanie na lodi v prístave mesta Krk.

 • Cyklotrasa: mesto Krk - vesnice Punat - mesto Krk (16 km)
 • Stupeň obtiažnosti: 2
 • Trasa lodi: Opatija - ostrov Krk
 • Strava na lodi: obed

Deň 2 - Nedeľa: ostrov KRK 

Cyklotrasa vedie medzi poľami gaštanov a figovníkov do dediny Dobrinj, potom cez údolie s vinicami až do severovýchodnej časti ostrova, do unikátneho mesta Vrbnik, ktoré stojí na útese 50 m nad morom. Pre mesto Vrbnik sú typické veľmi úzke ulice a je tiež domovom vynikajúceho bieleho vína Zlahtina. Trasa bude zakončená v prístave Punat. Večer a prenocovanie na lodi v prístave Punat alebo Krk.

 • Cyklotrasa: mesto Krk - Dobrinj - Vrbnik - dedina Punat alebo mesto Krk (36 km)
 • Stupeň obtiažnosti: 4
 • Trasa lodi: Krk – Punat (alebo mesto Krk)
 • Strava na lodi: raňajky, večera

Deň 3 - Pondelok: ostrov RAB

Ráno loď vypláva na ostrov Rab do mesta Lopar, odkiaľ začne cyklovýlet. Trasa povedie k piesočnatej pláži (pre oblasť Kvarneru veľmi netypické), pláži Supetarska Draga a ďalej do opevneného historického mesta Rab. V prístave mesta bude na lodi servírovaný obed. Popoludní možnosť prehliadky mesta Rab alebo možno pokračovať na bicykloch ďalej do prírodnej rezervácie lesa Dundo na polostrove Kalifront a späť do mesta Rab. Večer a prenocovanie na lodi v prístave mesta Rab.

 • Cyklotrasa: Lopar - Barbat - Rab (22 km) & mesto Rab - polostrov Kalifront - mesto Rab (21 km)
 • Stupeň obtiažnosti: 2
 • Trasa lodi: Punat - Lopar – Rab
 • Strava na lodi: raňajky, obed

Deň 4 - Utorok: ostrov PAG

Ráno loď dopláva na blízky ostrov Pag. Cyklotrasa začne na severozápade ostrova v prístave Tovarnele, s prvou zastávkou v blízkom mestečku Lun, kde môžete obdivovať tisícročné olivovníky a kamene bizarných tvarov. V Novalji bude prestávka na občerstvenie (možnosť návštevy taverny a ochutnávky vynikajúceho pažského syra). Bude tu možnosť trasu ukončiť a nastúpiť na loď, alebo pokračovať ďalej na bicykloch až do letoviska Mandre. Popoludní loď prepláva na ostrov Molat. Večer a prenocovanie na lodi v dedine Molat.

 • Cyklotrasa: Tovarnele - Novalja (22 km) alebo ďalej do Mandre (celkem 35 km)
 • Stupeň obtiažnosti: 3
 • Trasa lodi: Rab - Tovarnele - Novalja - Mandre – Molat
 • Strava na lodi: raňajky, večera

Deň 5 - Streda: ostrov MOLAT (alebo ILOVIK) & ostrov LOŠINJ 

Molat je najmenším a tiež najromantickejším ostrovom, ktorý pri tejto plavbe navštívite. V dedine Molat je len pekáreň, jeden obchod a len dva alebo tri bary. Cyklotrasa vedie vnútrozemím ostrova do dediny Zapuntel. Cestou krásne výhľady na zátoky a pláže. Obed na lodi v dedine Zapuntel. Po obede loď prepláva na ostrov Lošinj. Možnosť pokračovať na bicykloch do dediny Veli Lošinj a na polostrove Čikat navštíviť jednu z mnohých pláží obklopených borovicovými hájmi. Večer a prenocovanie na lodi v prístave Mali Lošinj (kaviarne, bary, reštaurácie).

 • Cyklotrasa: Molat - Zapuntel - Molat (9 km) & Mali Lošinj - Čikat (ostrov Veli Lošinj) - Mali Lošinj (20 km)
 • Stupeň obtiažnosti : 2
 • Trasa lodi: Molat - Mali Lošinj
 • Strava na lodi: raňajky, obed

Deň 6 - Štvrtok: ostrov LOŠINJ & ostrov CRES 

Ostrovy Lošinj a Cres sú spojené mostom. Cyklotrasa začne v prístave Mali Lošinj a povedie cez borovicové a vavrínové háje smerom k Cresu. Cestou krásne výhľady na ostrov Cres. Prvá zastávka bude v dedine Osor, kde bude možnosť trasu ukončiť, nastúpiť na loď a popoludní odpočívať, alebo pokračovať v náročnejšej časti trasy na bicykloch do rybárskej dediny Martinšćica. Tam loď pripláva a zavezie všetkých pasažierov do historického mesta Cres. Večer a prenocovanie na lodi v meste Cres.

 • Cyklotrasa: Mali Lošinj - Osor (20 km) alebo ďalej do dediny Martinšćica (celkom 45 km)
 • Stupeň obtiažnosti: prvá časť - 2, druhá časť - 4
 • Trasa lodi: Mali Lošinj - Osor - Martinšćica – Cres
 • Strava na lodi: raňajky, večera

Deň 7 - Piatok: polostrov ISTRIA & mesto OPATIJA

Ráno loď prepláva do letoviska Mošćenička Draga na Opatijskej riviére. Odtiaľ začne cyklotrasa pozdĺž pobrežia, s nádhernými výhľadmi na more a priľahlé ostrovy, až do mesta Brseč, ktoré leží na útese nad morom. Tu bude prestávka na občerstvenie. Možnosť prechádzky malou dedinou s dvoma kostolmi. Po prestávke návrat do Mošćenička Draga buď rovnakou cestou pozdĺž pobrežia alebo náročnejšie (so sprievodcom) - cez horu Sv. Jeleny. Cesta povedie cez horskú dedinu s malým etnografickým múzeom. Obed na lodi v Mošćeničke Drage, odtiaľ loď prepláva do kúpeľného mesta Opatija. Voľný večer v Opatiji (je tu 12 km promenáda). Prenocovanie na lodi v Opatiji.

 • Cyklotrasa: Mošćenička Draga – Brseč - Mošćenička Draga (späť po pobreží - celkom 20 km) alebo späť cez horu SV. JELENA (celkom 30 km)
 • Stupeň obtiažnosti: prvá varianta (späť po pobreží) - 2, druhá varianta (späť cez horu Sv. Jelena) - 4
 • Trasa lodi: Cres - Mošćenička Draga – Opatija
 • Strava na lodi: raňajky, obed

Deň 8 - Sobota: OPATIJA - vylodenie 

O 9:00 raňajky na lodi, potom vylodenie pasažierov.

 • Strava na lodi: raňajky

PRESTÁVKY NA KÚPANIE 

Ak to počasie a čas dovolí, budú tiež prestávky na kúpanie v mori. Tie budú možné buď z lode (pričom loď musí byť od brehu pláží vzdialená vždy min. 20-30 metrov) alebo po ukončení cyklotrasy (pred nastúpením na loď).

CYKLOTRASY

Dĺžka jednotlivých denných cyklotrás je orientačná a môže sa meniť v závislosti na voľbe rôznych skratiek či obchádzok. Trasy (lode aj cyklistické) môžu byť na mieste menené tak kapitánom lode aj sprievodcom (napr. v závislosti od počasia či situácii ohľadom voľných miest v prístavoch na ostrovoch). Odchody na bicykloch budú v ranných hodinách, väčšinou hneď po raňajkách. Takmer každý deň je možné stráviť na bicykloch celý deň, alebo len pol dňa - voľba záleží na každom pasažierovi.

STRAVA 

Polpenzie sú servírované na lodi (kontinentálne raňajky a obed alebo večera - závisí na programe konkrétneho dňa). Počas cyklovýletov budú možné zastávky v odporúčaných miestnych reštauráciách a bude možnosť vyskúšať miestne špeciality. Tieto jedlá nie sú zahrnuté v cene plavby a sú v réžii každého pasažiera. Je tiež možnosť objednať si na lodi tzv. "kapitánske menu" - večeru, kde vám podľa receptov kapitána lode bude pripravená miestna špecialita (ryby, mäso, polievka, pršut, olivy, dezert - cena 25 € / osobu). Objednáva sa a platí sa na mieste.

Možnosť ZAPOŽIČANIA BICYKLA (vrátane helmy, držiaka na cyklofľašu a malej cyklobrašny) - 100 € / osobu / týždeň (nutné objednať vopred).

Možnosť ZAPOŽIČANIA ELEKTROBICYKLA - cena na vyžiadanie (nutné objednať vopred).