Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Dovolenka na lodi 4: Severná Dalmácia, Chorvátsko

Plavba 4: Severná Dalmácia

SPLIT – ROGOZNICA / PRIMOŠTEN –  SKRADIN / ZLARIN (Vodopády Krka) – KORNATI / SALI – ZADAR  – VODICE – TROGIR – SPLIT

8-dňová okružná plavba loďou zo Splitu. Polpenzia v cene.

Radi by ste spoznali prírodné skvosty Chorvátska - národný park Krka s úchvatnými vodopádmi a park Kornati so stovkami ostrovčekov a útesov? Vyskúšajte plavbu loďou v Severnej Dalmácii. Okrem krásnej prírody spoznáte aj historické mestá Split, Trogir a Zadar. Navštívite tiež Vodice a malebný Primošten či Rogoznicu. V štýlových reštauráciách dalmatínskych mestečiek môžete ochutnať niekoľko špecialít miestnej kuchyne.

Táto plavba sa koná len v dvoch termínoch: 10.6. a 24.6.2018

Program plavby

Deň 1 - Sobota: SPLIT – ROGOZNICA alebo PRIMOŠTEN

Loď vypláva z prístavu v Splite o 13:00. Popoludní je zastávka na kúpanie pri pokojnej pláži. Večer a prenocovanie na lodi v prístave v Rogoznici alebo Primoštene (záleží na aktuálnej situácii v prístavoch) - jedná sa o malé mestá ponúkajúce výborné reštaurácie a kaviarne s obľúbeným vínom "Babić". Prehliadka historického mesta Split bude možná v piatok po návrate lode do Splitu.

Fotografie mesta Split

Deň 2 - Nedeľa: ROGOZNICA alebo PRIMOŠTEN – ŠIBENIK – vodopády na rieke KRKA (mesto SKRADIN alebo ostrov ZLARIN)

Loď pláva do Šibenika. Dopoludňajšia prehliadka tohto historického mesta s množstvom starodávnych budov (napr. gotický Foskolov palác) a kostolov (napr. barokový chrám Sv. Lorenca). Ďalej loď popláva k rieke Krka, kde sa nachádza národný park unikátny svojimi krásnymi vodopádmi a kaňonom. Voľné popoludnie k návšteve tohto národného parku a prehliadke vodopádov. Večer a prenocovanie na lodi v prístave v meste Skradin (možnosť fakultatívneho výletu do vinárstva Bibich v dedine Plastovo), alebo v prístave na ostrove Zlarin (voľba závisí na aktuálnej situácii v týchto malých prístavoch).

Fotografie národného parku Krka

Deň 3 - Pondelok: vodopády na rieke KRKA – národný park KORNATI – SALI (ostrov DUGI OTOK)

Loď pláva k národnému parku Kornati a na ostrov Dugi Otok, kde sa nachádza prírodný park Telašćica. Jedná sa o súostrovie 147 ostrovov a útesov. Nachádzajú sa tu tiež pozostatky starého ilýrskeho opevnenia, rímske domy a staré kresťanské kostoly (napr. kostol Sv. Marije). Večer a prenocovanie na lodi v prístave mestečka Sali na ostrove Dugi Otok.

Deň 4 - Utorok: SALI (ostrov DUGI OTOK) - ZADAR

Dopoludňajšie kúpanie na ostrove Dugi Otok. Popoludní loď vypláva do Zadaru. Možnosť individuálnej alebo organizovanej prehliadky so sprievodcom (v angličtine, cena 10 € / osobu) mesta Zadar, ktorý bol po stáročia metropolou celej Dalmácie. Dnes je bohatým, monumentálnym dedičstvom svetového významu, ktorý je vidieť na každom kroku: románsky tribunál z 1. st. n. l., kostol sv. Donata z 9. st. n. l. (najslávnejšia stredoveká bazilika a symbol mesta), mohutné mestské hradby s reprezentatívnymi bránami z 16. st. n. l., množstvo palácov, víl a iných monumentov. Mesto je tiež plné skvelých reštaurácií. Zaujímavosťou Zadaru je Morský organ. Prenocovanie na lodi v zadarskom prístave.

Deň 5 - Streda: ZADAR – VODICE

Návrat späť na sever pozdĺž dalmátskeho pobrežia, cestou zastávka na kúpanie. Po obede loď vypláva k obľúbenému letovisku Vodice - typické dalmatínske mesto (reštaurácie, kaviarne, krásne pláže). Večer a prenocovanie na lodi v prístave vo Vodiciach.

Deň 6 - Štvrtok: VODICE – TROGIR

Loď pláva do historického mesta Trogir, o ktorom sa hovorí ako o "malých Benátkach". Cestou zastávka na kúpanie. Mesto Trogir je zapísané v zozname UNESCO. Večer a prenocovanie na lodi v trogirskom prístave.

Deň 7 - Piatok: TROGIR – SPLIT

Ráno návrat na splitskú riviéru. Kúpanie pri pláži na ostrove Čiovo, ktorý je s Trogirom spojený mostom. Popoludní loď pokračuje do Splitu. Možnosť individuálnej alebo organizovanej (anglicky hovoriaci sprievodca, cena 10 € / osobu) prehliadky Splitu, ktorý je zapísaný na zozname UNESCO a nachádzajú sa tu rímske stavby, predovšetkým unikátny Diokleciánov palác zo 4. st. n. l. Prenocovanie na lodi v prístave v Splite.

Deň 8 - Sobota: SPLIT

Posledný deň, raňajky na lodi a ukončenie programu. Možnosť fakultatívneho výletu do mesta Mostar v Bosne a Hercegovine.

Pozor! Kapitán lode si vyhradzuje právo na zmenu trasy z dôvodu nepriaznivého počasia.

Možnosť fakultatívnych výletov

1) Celodenný výlet autobusom zo Splitu do mesta Mostar v Bosne a Hercegovine:

  • návšteva unikátneho Starého Mosta (Stari Most), ktorý je dokladom dlhoročnej tureckej nadvlády
  • kedy: v sobotu (po ukončení pobytu na lodi)
  • cena: 68 € / osobu
  • nutnosť cestovného pasu

2) Návšteva vinárstva Bibich v dedine Plastovo pri Skradine:

  • v cene je zahrnutý 15 minútový presun zo Skradinu do dediny Plastovo a do vinárstva Bibich (výborné červená i biele víno, vyvážané aj do USA) - ochutnávka vín a občerstvenie
  • cena: 35 € / osobu
  • minimálny počet záujemcov: 6

Fakultatívne výlety sa dohovárajú až na lodi - ich realizácia môže závisieť od počtu záujemcov.