Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Plavba loďou po Jadrane 1: Kvarnerské pláže, Chorvátsko

Plavba 1: Kvarnerské pláže

OPATIJA – KRK – RAB – ZADAR – MOLAT / OLIB – ILOVIK – LOŠINJ – CRES – OPATIJA

8-dňová okružná plavba loďou z Opatije. Polpenzia v cene.

Láka vás okružná plavba loďou po mori? Dovolenka na lodi v Chorvátsku môže byť riešením. Na okružnú plavbu Kvarnerské pláže sa vypláva z Opatije na Istrii. Počas 8 dní na lodi návštívite historické mestá ostrovov Krk, Rab a Cres a doplávate až do Zadaru. Navštívite tiež ostrovy Lošinj a Molat alebo Olib. Zažijete kúpanie v priezračnom Jadranskom mori. Plavba loďou Kvarnerské pláže je pre slovenských a českých návštevníkov najbližšou možnou variantou pre dovolenku strávenú na lodi.

Program okružnej plavby

Deň 1 - Sobota: OPATIJA – ostrov KRK

Vyplávanie z prístavu v Opatiji o 13:00 hod. Cestou zastávka na kúpanie. Ostrov Krk je najväčší chorvátsky ostrov. Nachádza sa tu veľké množstvo väčších či menších rybárskych dediniek. Ostrov je zelený s množstvom skál, malých pobrežných ostrovčekov a stovkami skrytých pláží a plážiček. Večer v meste Krk, možnosť individuálnej prehliadky starého mesta Krk. Možnosť fakultatívneho výletu do vinárstva Nada v mestečku Vrbnik. Prenocovanie na lodi v mestskom prístave.

Deň 2 - Nedeľa: ostrov KRK – ostrov RAB

Malé mesto Rab je obostavané stredovekými hradbami. V meste sa nachádzajú románske stavby - kostoly, paláce, kamenné uličky s domami s antickými fasádami. Večer v meste Rab, možnosť individuálnej prehliadky starého mesta, prenocovanie na lodi v mestskom prístave.

Deň 3 - Pondelok: ostrov RAB – ZADAR

Loď pláva pozdĺž ostrova Pag, cestou zastávka na kúpanie na malom, neobývanom ostrovčeku Maun, popoludní loď pokračuje ďalej do mesta Zadar. Večer v Zadare, možnosť individuálnej alebo organizovanej prehliadky starého mesta (so sprievodcom, v angličtine), prenocovanie na lodi v zadarskom prístave. Po stáročia bol Zadar metropolou celej Dalmácie. Dnes je bohatým, monumentálnym dedičstvom svetového významu, ktorý je vidieť na každom kroku: románsky tribunál z 1. st. n. l., kostol sv. Donata z 9. st. nl (najslávnejšia stredoveká bazilika a symbol mesta), mohutné mestské hradby s reprezentatívnymi bránami z 16. st. n. l., množstvo palácov, víl a iných monumentov. Mesto je tiež plné skvelých reštaurácií. Zaujímavosťou Zadaru je unikátny Morský organ.

Deň 4 - Utorok: ZADAR – ostrov MOLAT alebo OLIB

Loď pláva na ostrov Molat alebo Olib (záleží na aktuálnej situácii ohľadom voľných miest v prístavoch týchto ostrovov). Ostrov Molat leží v severnej časti zadarského polostrova. Vďaka svojmu kľudnému prostrediu s minimom infraštruktúry (4 reštaurácie, 3 obchody) garantuje dovolenku bez davov turistov. Ostrov Olib je tiež ideálne miesto k odpočinku - nie sú tu žiadne autá, občas len nejaký traktor, ktorý miestni obyvatelia využívajú v poľnohospodárstve. Olib sa pýši veľkým počtom atraktívnych pláží - hneď v blízkosti prístavu je krásna piesočná pláž. Tento ostrov bol obývaný už v antike. Prenocovanie na lodi v prístave.

Deň 5 - Streda: ostrov MOLAT alebo OLIB – ostrov ILOVIK – ostrov MALI LOŠINJ

Loď pláva na pokojný ostrov Ilovik (kúpanie), potom k ostrovu Mali Lošinj. Ten je vďaka veľkému množstvu borovíc a krištáľovo čistej vode jedným z najobľúbenejších ostrovov v Jadranskom mori. Možnosť prechádzky v prístave, nočného kúpania na piesočnej pláži Čikat, alebo návštevy blízkeho malebného mestečka Veli Lošinj, vzdialeného od prístavu 5 km. Prenocovanie na lodi v prístave na ostrove Mali Lošinj.

Deň 6 - Štvrtok: ostrov MALI LOŠINJ – ostrov CRES

Loď pláva na ostrov Cres. Tento tvarom podlhovastý a úzky ostrov je typický dubovými, borovicovými a olivovými hájmi a vinicami. Cres i Mali Lošinj bývali jedným ostrovom, ale Rimania vyhĺbili medzi ostrovmi kanál, a tak vznikli ostrovy dva. Večer v stredovekom meste Cres, možnosť individuálnej prehliadky starého mesta, prenocovanie na lodi v mestskom prístave.

Deň 7 - Piatok: ostrov CRES – OPATIJA

Loď sa vracia späť do Opatije. Cestu budú spríjemňovať výhľady na populárnu opátsku riviéru. Popoludní návrat do opátskeho prístavu. Po príchode možnosť individuálnej či organizovanej prehliadky (s anglicky hovoriacim sprievodcom; cena 10 € / osobu) mesta Opatija, alebo prechádzky uličkou Lungo Mare do rybárskej dedinky Volosko, kde sa nachádzajú vynikajúce mediteránske reštaurácie. Prenocovanie na lodi v prístave v Opatiji.

Deň 8 - Sobota: OPATIJA

Posledný deň, raňajky na lodi a ukončenie programu. Možnosť fakultatívneho výletu do Benátok alebo do národného parku Plitvice.

Pozor! Kapitán lode si vyhradzuje právo na zmenu trasy z dôvodu nepriaznivého počasia.

 

Možnosť fakultatívnych výletov

1) Návšteva vinárstva "Nada" v mestečku Vrbnik na ostrove Krk

Mesto Vrbnik sa nachádza len 15 minút od mesta Krk a leží na útese nad morom.

 • prehliadka vinárstva Nada, prezentácia a ochutnávka miestneho vína Žlahtina, malé občerstvenie (pršut, syr, olivy, pečivo)
 • kedy: v sobotu (po príchode na ostrov Krk)
 • cena: 25 € / osobu
 • minimálny počet osôb: 2

2) Celodenný výlet z Opatije do Benátok

 • v 6.00 hod odchod autobusom z Opatije do mesta Rovinj alebo Poreč, potom plavba loďou 3 hodiny do Benátok, komentovaná prehliadka mesta so sprievodcom (v angličtine), popoludní návrat do Rovinje / Poreči a následne späť autobusom do Opatije
 • kedy: v sobotu (po ukončení pobytu na lodi)
 • cena: 74 € / osobu - zahŕňa dopravu autobusom, loďou a sprievodcu
 • nutnosť cestovného pasu

3) Výlet terénnym autom po ostrove Cres a na horu Učka

 • Podrobné informácie o tomto výlete a cene obdržíte na lodi.

4) Výlet do Národného parku Plitvice

 • návšteva jedinečného národného parku Plitvické jazerá, zapísaného na zozname UNESCO. Jedná sa o sústavu 16-tich sladkovodných jazier, s priezračnou vodou, prepojených nádhernými vodopádmi.
 • kedy: v sobotu (po ukončení plavby); začiatok o 7.30 hod., návrat o 19.00 hod.
 • cena: 64 € / osobu - v cene je zahrnutá doprava autobusom, vstup do národného parku (vrátane plavby loďou po jazere a jazdy vláčikom), anglicky hovoriaci sprievodca
 • odporúčanie: pohodlná obuv

Fakultatívne výlety sa dohovárajú až na lodi - ich realizácia môže závisieť od počtu záujemcov.