Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Cykloplavba po Jadrane s turistikou

Cykloplavba s turistikou

OPATIJA KRK RAB PAG LOŠINJ (Mali Lošinj) CRES – OPATIJA

8-dňová dovolenka na lodi s cyklistikou a turistikou, vyplávanie z Opatije. Polpenzia v cene.

Vďaka veľkému množstvu chodníkov je oblasť Kvarnerského zálivu ideálna pre cyklistiku i turistiku. Počas týždňovej plavby loďou budete mať možnosť spoznať ostrovy Krk, Rab, Pag, Lošinj a Cres - zo sedla bicykla alebo pešo. K dispozícii bude miestny sprievodca. Pritom sa budete kochať pohľadmi z lode na pevninu a užijete si kúpanie v priezračnom Jadranskom mori.

Vypláva sa každú sobotu od 22.4. do 10.6. a od 9.9. do 7.10.2018.

Program cykloplavby

Deň 1 - Sobota: OPATIJA - ostrov KRK

Príchod do Opatije, kajuty budú pripravené po 12. hodine. Prvé jedlo na lodi je obed. Dvojhodinová plavba na ostrov Krk, cestou zastávka na kúpanie. Večer a prenocovanie na lodi v prístave mesta Krk.

 • Trasa lodi: Opatija - ostrov Krk
 • Strava na lodi: oběd

Deň 2 - Nedeľa: ostrov KRK

Po raňajkách cyklovychádzka do mesta Punat a ďalej cez údolie s vinicami až do Vrbnika, ktorý stojí na útese 50 m nad morom. Pre Vrbnik sú typické veľmi úzke ulice. Ochutnajte miestne vynikajúce biele víno Žlahtina v niektorom z miestnych vinárstiev! Z Vrbniku loď prepláva na ostrov Rab, do historického rovnomenného mesta. Mesto Rab – starodávne kostoly, veže, paláce, úzke kamenné uličky, námestia, antické domové fasády... Večer a prenocovanie na lodi v prístave Rab.

 • Cyklotrasa: mesto Krk - Punat - Vrbnik (cca 23 km)
 • Najvyššie miesto trasy: 190 m n. m.
 • Strava na lodi: raňajky, obed

Deň 3 - Pondelok: ostrov RAB

Po raňajkách turistický výlet na mys Kamenjak na vrchol Straža (409 m) - prekrásny výhľad na ostrovy Kvarnerského zálivu. Zostup k lodi, obed. Možnosť popoludňajšej turistiky v lesoparku Komrčar. Večer na lodi - kapitánska večera (nie je zahrnutá v cene - 25 €/osobu) a zábava. Prenocovanie na lodi v prístave mesta Rab.

 • Dĺžka turistiky: cca 4 hod.
 • Najvyšší bod: 409 m n. m.
 • Strava na lodi: raňajky, obed

Deň 4 - Utorok: ostrov RAB, ostrov PAG

Po raňajkách cyklovychádzka do mestečiek Barbat, Palit a späť cez lesopark Komrčar do mesta Rab. Obed na lodi, potom loď vypláva k ostrovu Pag do dedinky Tovarnele. Popoludňajšia cyklotrasa vedie z Tovarnele do mesta Novalja. V okolí Tovarnele rostú unikátne tisícročné olivovníky. V Novalji odporúčame navštíviť niektorú z miestnych taverien a vyskúšať miestnu špecialitu - vynikajúci Pažský sýr. Preplavenie na lodi z Novalji do mestečka Mandre (alebo možnosť pokračovať do Mandre na bicykli). Večer a prenocovanie na lodi v dedine Mandre.

 • Cyklotrasa: Tovarnele - Novalja (22 km) alebo ďalej do Mandre (ďalších 13 km)
 • Najvyšší bod: 175 m n. m.
 • Strava na lodi: raňajky, obed

Deň 5 - Streda: ostrov LOŠINJ

Po raňajkách loď vypláva k ostrovu Lošinj do mesta Mali Lošinj. Cestou prestávka na kúpanie. Obed na lodi. Po obede turistický výlet z Mali Lošinj na kopec Sveti Ivan (237 m) a ďalej do mestečka Veli Lošinj - možnosť popoludňajšieho kúpania. Návrat do Malého Lošinja. Večer a prenocovanie na lodi v prístave Mali Lošinj (kaviarne, bary, reštaurácie).

 • Dĺžka turistiky: cca 3,5 hod.
 • Najvyšší bod: 237 m n. m.
 • Strava na lodi: raňajky, obed

Deň 6 - Štvrtok: ostrov LOŠINJ, ostrov CRES

Po raňajkách cyklovychádzka do rybárskej dedinky Nerezine a ďalej do starého mesta Osor, ležiaceho medzi ostrovmi Lošinj a Cres. Popoludní presun do historického mesta Cres. Cestou obed na lodi a prestávka na kúpanie. Voľný večer v Crese, prenocovanie na lodi v prístave.

 • Cyklotrasa: Mali LošinjNerezineOsor (24 km)
 • Najvyšší bod: 255 m n. m.
 • Strava na lodi: raňajky, obed

Deň 7 - Piatok: ostrov CRES, OPATIJA

Po raňajkách cyklovychádzka v okolí mesta Cres, možnosť prehliadky franiškánského kláštora sa sakrálnym múzeom (nie je zahrnuté v cene). Voľný čas na nákupy suvenírov. Obed na lodi, presun na pevninu. Cestou zastávka v Lovrane. Možnosť návštevy rybárskej dedinky Volosko blízko Opatije. Voľný večer v Opatiji (kaviarne, reštaurácie, 12 km promenáda). Prenocovanie na lodi v Opatiji.

 • Cyklotrasa: cca 16 km
 • Dĺžka turistiky: cca 2 hod. (7,5 km)
 • Najvyšší bod: 25 m n. m.
 • Strava na lodi: raňajky, obed

Deň 8 - Sobota: OPATIJA - vylodenie

V 9:00 raňajky na lodi, poté vylodenie pasažierov.

 • Strava na lodi: raňajky

PRESTÁVKY NA KÚPANIE

Ak to počasie a čas dovolí, budú tiež prestávky na kúpanie v mori. Tie budú možné buď z lode (pričom loď musí byť od brehu pláží vzdialená vždy min. 20-30 metrov) alebo po ukončení cyklotrasy (pred nastúpením na loď).

CYKLOTRASY

Dĺžka jednotlivých denných cyklotrás je orientačná a môže sa meniť v závislosti na voľbe rôznych skratiek či obchádzok. Trasy (lode i cyklistické) môžu byť na mieste menené tak kapitánom lode aj sprievodcom (napr. v závislosti od počasia či situácie ohľadom voľných miest v prístavoch na ostrovoch). Odchody na bicykloch budú v ranných hodinách, väčšinou hneď po raňajkách. Takmer každý deň je možné stráviť na bicykli celý deň, alebo len pol dňa - voľba záleží na každom pasažierovi.

TURISTIKA

Odporúčame pevnú turistickú obuv. Zapožičanie trekingových palíc v cene.

STRAVA

Polpenzia je servírovaná na lodi (kontinentálna polopenzia a obed alebo večera - závisí na programe konkrétneho dňa). Počas cyklovýletov budú možné zastávky v odporúčaných miestnych reštauráciách a bude možnosť vyskúšať miestne špeciality. Tieto jedlá nie sú zahrnuté v cene plavby a sú v réžii každého pasažiera. Je tiež možnosť objednať si na lodi tzv. “Kapitánove menu” – večeru, kde Vám podľa receptov kapitána lode bude pripravená miestna špecialita (ryby, mäso, polievka, pršut, olivy, desert – cena 25 €/osobu). Objednáva sa a platí sa na mieste.

Možnosť ZAPOŽIČANIA BICYKLA vrátane helmy, držiaku na cyklofľašu a malej cyklobrašny – 100 /osobu/týždeň (nutné objednať vopred).

Možnosť ZAPOŽIČANIA ELEKTROBICYKLA – cena na vyžiadanie (nutné objednať vopred).