Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Dovolenka pri mori, dovolenka s deťmi

Pripravili sme pre Vás atraktívnu ponuku – dovolenka Chorvátsko. Zvoľte si apartmány Chorvátsko, penzióny Chorvátsko, hotely Chorvátsko alebo dovolenku na lodi. To je dovolenka pri mori 2018!

Kam na dovolenku s deťmi? Vyberte si ubytovanie pri mori podľa fotografií chorvátskych pláží.

Piesočná pláž Planjka – Stará Novalja, ostrov Pag

Dovolenka pri mori s deťmi – Chorvátsko

Letná dovolenka s deťmi pri mori je to najkrajšie, čo môžete s deťmi prežiť. Doprajte vašim deťom dostatok pohybu, ktorého v priebehu školského roka nemajú dosť. Pri mori si môžu užiť plávanie, behanie v plytkej vode a skákanie vo vlnách. Chorvátsko je ideálna dovolenka pre deti pri mori.

Pre detský organizmus je pobyt pri mori blahodarný. protialergické účinky a priaznivo pôsobí na dýchacie ústrojenstvo. Deti naberú pri mori novú energiu a zlepšia náladu sebe i vám.

Dovolenku 2018 pri mori podľa vašich predstáv určite splní naše letoviska na ostrove Pag. Všade je veľmi čistá voda, deti vidia, kam šliapu, a tiež môžu pozorovať morské živočíchy. Zábavou pre deti pri mori je zbieranie farebných kamienkov a mušlí. Pri mori deťom prospeje i prímorská strava. Ostrov Pag pokojné more a je takmer bez bodavého hmyzu.

Vyberte si pláž v Chorvátsku podľa veku Vašich detí.

 

Piesočná pláž Planjka – Stará Novalja, ostrov Pag

Letná dovolenka 2018 pri mori na piesočnej pláži

Kam s deťmi na dovolenku? Vyberte si v našej ponuke miesto podľa veku Vašich detí. Pre tie úplne najmenšie deti to bude piesočná pláž, kde môžu byť vaše deti bez topánok. to pláže s pozvoľným vstupom do mora a s pieskom nielen na pláži, ale aj v mori. Dajte im vedierko, lopatku a formičky, aby si mohli z piesku stavať bábovky alebo napríklad hrady. Na takúto dovolenku deti určite nezabudnú.

Na ostrove Pag tomu zodpovedá piesočná pláž v Potočnici, piesočná pláž Planjka v Starej Novalji, piesočnatá pláž v Povljaně alebo pláž Čista plaža medzi Novaljou a Kolanom (niekedy je na tejto pláži zmes piesku a kamienkov). Trochu väčšie deti využijú na pláži Planjka v Starej Novalji šmýkačku zdarma alebo deťom spestríte pobyt na pláži tým, že si požičiate kajak alebo vodné bicykle. Na pláži je tiež občerstvenie.

Výlet člnom pažským zálivom, ostrov Pag

 

Pláže s najjemnejším pieskom nájdete v letovisku Lopar na ostrove Rab. Piesočná pláž Rajska plaža má nezvyčajne pozvoľný vstup do mora a je teda veľmi vhodná na kúpanie malých detí. Za piesočnými plážami môžete v Chorvátsku vyraziť aj do letoviska Sv. Filip i Jakov (piesočná pláž Iza Banja). Skôr propagovaná pláž Soline v letovisku Biograd na Moru bohužiaľ piesočná nie je. Piesočné pláže tiež Omiš a Duće, musíte však počítať s oveľa väčším množstvom ľudí na pláži. Omišská riviéra však ponúka aj kľudnejšie letoviska, s menším počtom ľudí na pláži. Krásnym a pokojným miestom je letovisko Medići s peknou piesočnou plážou (hrubší piesok).

Na ostrove Brač nájdete piesočnú pláž Lovrečina. Od letoviska Postira je vzdialená 4 km.

Ak nehľadáte jemný piesok, ale drobné hladké okruhliaky, využite na Pagu pláž Zrće pri meste Novalja. Tiež tu sa môžu aj najmenšie deti kúpať bez topánok. Malé hladké kamienky sú aj vo vode. Pláž Zrće niekoľko reštaurácií a rôznych občerstvenie, tobogán, požičovňu vodných skútrov, kajakov a vodných bicyklov. Na tejto pláži sa s deťmi nebudete nudiť. Pre veľké deti je tu výcvik vo vodnom lyžovaniu. Tiež vedľajšie písčitoodlázková pláž Caska je vhodná pre deti.

Na ostrove Hvar nájdete piesočnato-okruhliakovu pláž v letovisku Ivan Dolac. Letovisko Jelsa a jeho okolie ponúka piesočné pláže - napr. v zátoke Mina je na pláži aj na dne jemný piesok.

Ešte južnejšie, na polostrove Pelješac, nájdete letovisko Orebić s krásnymi piesočnými i okruhliakovými plážami (napr. piesočnato-okruhliaková pláž Trstenica). Ak vás láka dovolenka v južnej Dalmácii, vyskúšajte piesočné pláže letoviska Lumbarda na ostrove Korčula.

Prehľad piesočných pláží v Chorvátsku

 

Dovolenka Chorvátsko 2018 v okolí Pagu

Väčšina pláží v okolí mesta Pag v Pažskom zálive je tiež vhodná pre dovolenku s deťmi. Najväčší z nich je piesočnato-okruhliaková pláž priamo v meste Pag, s tobogánom a občerstvením na pláži. Aj malé pláže v časti Vodice a Bošana veľmi vhodné pre deti. Je na nich viac súkromí a deti sa na týchto piesočných okruhliakových plážach cítia veľmi dobre. Aj tu sa väčšinou zaobídu bez topánok do vody. Malú atrakcií môže byť pre deti čln, ktorý tu po zálive rozváža nanuky a občerstvenie.

Piesočná pláž na Potočnici, ostrov Pag
Výlet člnom Pažským zálivom, ostrov Pag

 

Tiež letovisko Mandre si pre svoju dovolenku obľúbili rodiny s deťmi, veľa našich klientov sem jazdí niekoľko rokov opakovane. Mandre výhľad na otvorené more, v centre je občerstvenie a zmrzlina pre deti priamo pri pláži. Mnoho apartmánov je v Mandre blízko pláží, čo je pre dovolenku s deťmi veľmi výhodné. Pláže okruhliakové, kamenisté, niekde i betónová móla. Je dobré mať pre deti topánky do vody. Aj tu je more čisté a deti vidia hĺbku mora a zloženie dna mora. Z Mandre si počas dovolenky s deťmi môžete urobiť poldenný alebo celodenný výlet loďou.

Letovisko Mandre, ostrov Pag

Piesočnato-okruhliaková pláž Bošana, ostrov Pag

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ubytovanie pre skupiny rodín

Trávite dovolenku radi so svojimi priateľmi a ich deťmi? Vezmite ich so sebou na dovolenku a užite si Chorvátsko spoločne! Ponúkame Vám vhodné ubytovanie pre skupiny rodín v Chorvátsku.

Dovolenka s dieťaťom pri mori a lekárska pomoc

Dovolenka s deťmi znamená byť na mieste s dostupnou lekárskou starostlivosťou. Na ostrove Pag lekárska strediska v mestách Pag a Novalja. Počas posledných 10 rokov sme len niekoľkokrát využili pomoci týchto zdravotníckych stredísk. Vždy sme sa stretli s veľmi ochotným prístupom chorvátskych lekárov, nikdy nevznikol problém odhedně úhrady ošetrenie ani u detí, ani u dospelých. Samozrejme môžete v prípade zdravotných problémov využiť sprievode nášho delegáta, ktorého na ostrove Pag máme celú sezónu. Určite odporúčame poistenie liečebných nákladov v zahraničí - nestojí moc, ale dodá vašej dovolenke viac pokoja a pohody.

Piesočná pláž Čista plaža, ostrov Pag

Boli by sme radi, aby vaša letná dovolenka s deťmi prebehla bez problémov. Preto dôrazne upozorňujeme na opatrnosť pri opaľovaní. Hlavne prvé dni dovolenky nenechajte deti dlho na slnku. Majte so sebou na pláži pre deti slnečník a samozrejme pokrývku hlavy. V dobe najostrejšieho slnka, od 11 do 15 hodín choďte s deťmi do apartmánu alebo do tieňa. Používajte detské opaľovacie krémy s faktorom aspoň 25 - určite sa to oplatí! V prípade vyrážok zo slnka sa osvedčil u nás aj Chorvátsku v lekárni predávaný prípravok ALOE VERA GEL​​. Dohliadajte, aby mali deti dostatočný prísun tekutín.

Stravovanie s deťmi na dovolenke v Chorvátsku

Obchody v Chorvátsku dobre zásobené potravinami, nájdete v nich pre deti dostatočný výber jogurtov, syrov, zeleniny a ovocia. Pečivo je väčšinou biele. S malými deťmi sa na dovolenke v Chorvátsku nehodí chodiť často do reštaurácie. Je vhodné si priviesť niektoré deťmi osvedčené potraviny sebou, aby ste nemuseli stráviť prvý deň dovolenky veľa času nakupovaním. Niektorí turisti si na prvé dva dni dovolenky berú sebou pre deti uvarené zmrazené jedlo, na prevoz používajú prenosný chladiaci box. Ak je v boxe dostatok nachladnutých potravín a nápojov, nerozmrazia sa.

Odporúčania pre Váš pobyt s deťmi pri mori

Naozaj sme sa v Chorvátsku počas dovolenky nestretli s väčším množstvom komárov. Večer však môže znepríjemniť Vašim deťom i jeden komár, preto si určite pribaľte na dovolenku aparát do zásuvky s tabletami proti komárom.

Apartmány so zľavami na deti, deťmi do 3 rokov zadarmo alebo 1 osobou zdarma nájdete na stránke Dovolenka deti zdarma.

Odporúčania pre vodičov

Ak idete s deťmi na dovolenku, používajte detské sedačky podľa dopravných predpisov - viď Informácie pre motoristov. Pri ceste na dovolenku a späť robte prestávky. Ak sa vám zatvárajú únavou oči, nevyrieši to káva, ale čo najskôr zastavte a prespíte sa! Cestu na dovolenku do Chorvátska je tiež možné rozdeliť na dva dni. Veľmi vhodné miesto na prenocovanie je okolie mesta Slunj a Plitvických jazier. Môžete si pritom tieto prírodné krásy prezrieť. V tejto oblasti sa ponúka mnoho apartmánov k prenocovanie, je možné si ich cez internet vopred objednať.

Vaša letná dovolenka s deťmi pri mori, pozorovanie nádherných západov slnka a šumenie mora prinesie vám i vašim deťom pokoj, pohodu a nezabudnuteľné spomienky

Najžiadanejšie domy nájdete na stránke Chorvátsko apartmány 2018.

Dovolenka pri mori 2018

Česi a Slováci pri mori

Pre obyvateľov Českej a Slovenskej republiky dovolenka pri mori bola vždy lákavou témou. V dobách pred viac ako dvadsiatimi rokmi bol výber destinácií pri mori značne obmedzený. Mohli sme voliť medzi Čiernym morom v Bulharsku a Rumunsku, alebo Stredozemným morom, na ktorého pobrežiu sme sa najčastejšie dostali cez štáty bývalej Juhoslávie. Vo škodovkách a žigulících, prípadne autokaroch vypravených Čedokom alebo Cestovnou kancelárií mladých sme sa vytúženě približovali k toľko exotickým brehom od nás neskutočne "vzdialeného" mora. Taliansko alebo Španielsko sme mali za "zakázané ovocie", ktoré bolo vtedy dopriate ochutnať len málokomu. Bola však iná doba, iné možnosti, mali sme iné nároky, poznatky a skúsenosti. Rybníky v južných Čechách nám mora do istej miery nahrádzali a mnoho priehrad bývalo v letných mesiacoch v stave obliehania tuzemskými rekreantami.  

Dovolenka 2018

Časy sa však menia a v dnešnej dobe patrí dovolenka pri mori k bežnému spôsobu trávenia letného odpočinku. Každoročne nielen z českej kotliny smerujú státisíce turistov k južným moriam, aby tu zostali niekoľko dní svoje vytúžené dovolenky. A nie je sa čo čudovať. Veď aj tých pár okamihov pri mori má pre ľudský organizmus blahodárne účinky. Stačí sa len prechádzať pozdĺž pobrežia a dýchať svieži, soľou a vodou nasýtený morský vzduch. Tiež stredomorská strava má svoje čaro. Je výdatná a pritom ľahko stráviteľná. Prevažuje čerstvá zelenina, olivový olej a ryby. Keď k tomu pridáme menej uponáhľanej životné tempo tak dôjdeme k záveru, že podmienky v preslnených južných oblastiach Európy pre život a zdravie oveľa prospešnejšie a celkovo priaznivejšie než na aké sme v strednej Európe zvyknutí.

História pobytov pri mori

Dovolenka pri mori má svoju dávnu históriu. starí Rimania vedeli oceniť blahodarné účinky klímy, ktoré morské pobrežie poskytuje a rímski vojvodcovia a senátori mali na morskom pobreží svoje letné sídla, kde trávili čas odpočinku. Tiež napríklad Rakúska cisárovná, česká, uhorská a chorvátska kráľovná Alžbeta Bavorská mala lekári odporúčaný pobyt na gréckom ostrove Korfu, ktorý jej bol po zdravotnej stránke veľmi prospešný.

Dovolenka Chorvátsko 

Dovolenka pri mori v Chorvátsku

Keby sme sa pozreli na štatistiku, tak zistíme, že jeden z najväčších podielov na trávenie letnej dovolenky pri mori dnešné Chorvátsko. Jazda autom na Jadran môže trvať aj menej ako 10 hodín. Táto skutočnosť umožňuje navštíviť chorvátske pobrežie aj niekoľkokrát do roka a užiť si tak dovolenku pri mori v oveľa väčšej miere a častejšie, než tomu mohlo bývať v minulosti.

Mnoho chorvátskych prímorských mestečiek dnes víta turistov z celej Európy a na turistickom ruchu z väčšej časti doslova závislá. Aj napriek relatívne krátku sezónu, ktorá na chorvátskom Jadrane trvá v priemere tri mesiace, im tak plní mestské pokladne príjmy z cestovného ruchu, prenájmu nehnuteľností a výberu rekreačných poplatkov. Skôr prevádzkované drobné poľnohospodárstvo, remeselná výroba a obchod tak ustúpili do pozadia. Mnohé rybárske dedinky sa premenili na centrá turistického diania a v prevažnej miere poskytujú ubytovanie v apartmánoch a hoteloch turistom a letným hosťom, pre ktoré je dovolenka pri mori stále obľúbenejším a žiadanejším artiklom.

Pobrežie Chorvátska je v súčasnej dobe prispôsobené masovému prílivu dovolenkárov. V letných mesiacoch, kedy dovolenka pri mori dosahuje svoj ​​vrchol, stúpa vďaka turistom niekoľkonásobne počet obyvateľov v celej Dalmácii, chorvátskom prímoriu a na Istrii. Nájdeme stále menej miest, kde by sme sa počas dovolenky mohli v tichu a pokoji venovať slnenie, kúpanie v mori, potápanie a ďalším letným aktivitám. Výnimku tvoria len niektoré chorvátske ostrovy, ako Korčula, Vis, Lošinj, Silba, Susak a ďalšie vzdialenejšie ostrovčeky od pobrežia, na ktoré sa dostaneme iba trajektom a nebývajú preto príliš preplnené.

Dovolenka na ostrovoch v Chorvátsku

Na obľube však tiež získava dovolenka na ostrovoch Cres, Krk, Rab, Pag, Brač, Hvar a polostrove Pelješac, ktorých výhodou je dobrá dostupnosť a neveľká vzdialenosť od pevniny. Relatívny dostatok pitnej vody, prítomnosť lekárskych služieb, dostatočné obchodné a reštauračné zázemie a široká ponuka dobre prístupných pláží robí z týchto lokalít atraktívne destinácie, do ktorých ešte v mnohých prípadoch aj masová turistika neprenikla úplne. Dovolenka 2018 pri mori sa potom stáva natoľko obľúbená, že sa ľudia do týchto miest radi vracajú a často požadujú rezerváciu ubytovania v apartmánoch aj na niekoľko rokov dopredu.  

Dovolenka 2018 na Slovensku a v Česku

Cez všetky skutočnosti, ktoré hovoria v prospech dovolenky pri mori to neznamená, že ve slovenských a českých krajinách nemôžeme stráviť pohodové chvíle voľna a odpočinku. Naše kultúrne a historické pamiatky porovnateľné s tými po celej Európe. Prírodných zaujímavostí u nás počas dovolenky môžete navštíviť nespočetné množstvo. Ľudovú architektúru, folklór a tradície by nám mohli hocikde závidieť. Ale dovolenka pri mori zrejme zostane pre mnohých ešte nadlho tým najlákavejším zážitkom, na ktorý sa budeme vždy tešiť.

 

Prezrite si ponuku ubytovanie Chorvátsko na chorvátskom pobreží.

Prezrite si Chorvátsko na fotografiách - chorvátske pláže, prírodu, historické mestá a letecké snímky chorvátskeho pobrežia.

Chorvatsko apartmány 2018 - nabídka apartmánů v blízkosti moře v české verzi našich stránek.